A-tím 23.6.2018

V prvom zápase proti Sparte víťazstvo po góloch Ubbinka a Čatakoviča

Zverenci trénera Ricarda Moniza zdolali v prvom prípravnom stretnutí pražského sústredenia Spartu Praha 2:1 (1:1). O góly AS sa postarali Desley Ubbink a Hamza Čatakovič.
1:2 (1:1)
PRÍPRAVNÝ,
AC Sparta Praha - AS Trenčín

AC Sparta Praha | Heča – Wiesner (28. Sáček), Čivič, Kaya, Frýdek - Mandjeck, Kanga, Vukadinovič – Plavšič (45. Youssof), Nestor (71. Hložek), Tetteh

AS Trenčín | Šemrinec – Yem, Šulek, Skovajsa, Julien – El Mahdioui – Ubbink, Van Arnhem – Sleegers, Čatakovič, Azango (67. Gong)

Góly: 22. Tetteh – 9. Ubbink. 77. Čatakovič

Žlté kary: 44. Vukadinovič – 36. Yem, 38. Van Arnhem, 40. Sleegers

Diváci: 300

Úvodná desaťminútovka patrila domácim Sparťanom. Ich dve krídelné akcie však naša obrana dokázala zablokovať. Nám sa podarilo udrieť hneď z prvej šance. V 9. min Sleegers vybojoval loptu pre Ubbinka, ktorý si zasekol sparťanského obrancu, a prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre – 1:0. Už o tri minúty mohol náš náskok zvýšiť Azango. Jeho volej vyrazil na rohový kop Heča. V 22. min chyboval v strede poľa Šulek a z následného brejku prekonal Šemrinca Benjamin Tetteh – 1:1. O desať minút nato hlavičkoval po rohovom kope Kaya, ale Reuben Yem loptu smerujúcu do siete vykopol z bránkovej čiary. V závere polčasu išiel sám na bránu Vukadinovič, položil si Šemrinca, ale zakončenie nasmeroval mimo troch žrdí.

Do druhého polčasu sme naskočili aktívne, avšak dobré šance Sleegersa a Azanga sa gólom neskončili. V 60. min predviedli peknú kombináciu Čatakovič a El Mahdiou, ale strela nášho tvorcu hry nemala potrebnú razanciu. O tri minúty nato zahrozila Sparta, keď po dobrej akcii krídelníka Yousoffa Daoa netrafil v stopercentnej šanci prázdnu bránu Nestor Albiach. Na začiaku 70. min predviedol individuálnu akciu Čatakovič. Jeho zakončenie skončilo tesne mimo. O chvíľu nato sa po brejkovej situácií dostal k strele Benjamin Tetteh a jeho technická rana opečiatkovala žrď Šemrincovej brány. V 77. min sme sa ujali po druhý raz vedenia. Čatakovič svojou technikou vycvičil obranu súpera a umiestnenou strelou prekonal brankára Heču – 2:1. Sparťania sa snažili rýchlo odpovedať, Šemrinec však Mandjeckovu hlavičku bravúrne vytesnil. V závere stretnutia ešte v stopercentnej šanci prekopol bránu Dao.

Autor: mk

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...