A-tím 25.11.2017

Prehra proti Ružomberku po góloch v závere zápasu

Zverenci trénerov Romana Marčoka a Vladimíra Cifraniča prehrali v zápase 17. kola Fortuna ligy na domácom trávniku proti MFK Ružomberok 1:2 (1:0). Jediný gól AS zaznamenal Rangelo Janga. V druhom polčase inkasoval červenú kartu Desley Ubbink. Následne súper v posledných dvoch minútach otočil zápas vo svoj prospech.
1:2 (1:0)
17. kolo, 14:00
AS Trenčín - MFK Ružomberok

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Gong (70. Beridze), Paur (61. Zubairu), Ubbink, Azango - Janga

MFK Ružomberok | Macík – Jonec, J. Maslo, Kružliak, Pikk (81. Kostadinov) – Qose, Kochan, Takáč (70. Gerec) – Daniel, Haskič, Gál-Andrezly

Góly: 38. Janga - 85. Haskič, 90. Kružliak

Žlté karty: 72. Ubbink, 85. El Mahdioui – 1. J. Maslo, 83. Gál-Andrezly

Červená karta: 73. Ubbink po druhej žltej karte

Rozhodovali: Glova – Bednár, Jenčura

Divákov: 1616

Zápas sa začal zostra. Už v úvodnej minúte dostal žltú kartu Ján Maslo za nebezpečný faul na Paura. Oba tímy sa snažili od úvodných minút o aktívny futbal a diváci sa mali na čo pozerať. Ružomberčania hrozili najmä po rohových kopoch. Po jednom z nich v 10. min vznikla pred Šemrincom trma-vrma. Dve strely hosťujúcich hráčov sa však cez hradbu brániacich tiel nedostali. O šesť minút nacentroval na hranicu malého vápna Daniel, tiesnený Haskič nedokázal v dobrej pozícii hlavičkovať presne. Lopta preletela popri pravej žrdi. V 21. min Qoseho tečovaná strela z hranice šestnástky skončila po Šemrincovom zákroku na konštrukcii brány. Následná dorážka Jána Masla síce skončila v sieti, ale gól pre ofsajd neplatil. Ťažko sme sa dostávali cez dobre organizovanú obranu Ružomberka. Viac sme skúšali šťastie strelami z diaľky. Paur a Ubbink ale Macíka neprekvapili. Prvý gól stretnutia priniesla 38. min, keď Ubbinkovu tvrdú strelu Macík vyrazil iba pred seba. Dobiehajúci Janga ju už nemal problém doraziť do siete. O dve minúty sme mohli pridať druhý presný zásah. Na prudký prízemný center Gonga však nikto nedočiahol. Ešte do polčasu mal vyrovnanie na kopačke Daniel, no v poslednej chvíli mu do strely skočil Skovajsa.

V 57. min nemalo presnosť zakončenie Daniela z rohu šestnástky. Ružomberok v týchto chvíľach získaval prevahu najmä v strede poľa. V 73. min sa navyše predčasne pod sprchy porúčal Ubbink, ktorý dostal dve žlté karty v priebehu dvoch minút. Napriek tomu sme mohli pridať druhý gól, keď El Mahdiouiho strelu stačila v poslednej chvíli obrana zraziť na rohový kop. Päť minút pred koncom sa podarilo Ružomberku vyrovnať. Prihrávku do voľného priestoru si prebral Haskič a sám pred Šemrincom nezaváhal – 1:1. Obrat sa Ružomberku podaril v poslednej minúte, keď Kružliak pretlačil loptu do siete – 2:1.

Ohlasy po zápase

Fotogaléria

Autor: tasr

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...