A-tím 27.10.2024

Niké liga | O body s Trnavou sme prišli v samom závere

Tímu pod vedením trénera Ivana Galáda sa nepodarilo natiahnúť víťaznú šnúru. Pod Čákovým hradom sme podľahli FC Spartak Trnava tesne 2:3. Do vedenia sme sa dostali v prvom polčase gólom Stojsavljeviča, ten však v závere nešťastne tečoval loptu aj do vlastnej brány. V druhom polčase sme sa dostali do vedenia krásnym gólom Uchegbua, no náskok sme si neudržali a naopak sme dvakrát inkasovali.
2:3 (1:1)
12. kolo, 15:30
AS Trenčín - FC Spartak Trnava

AS Trenčín | Sláviček – Holúbek, Bondarenko, Stojsavljevič, Skovajsa (9. Šefčík) – Ben Sallam, Bariš (84. Djerlek), Hájovský – Uchegbu (74. Suleiman), Emeka, Sunday (84. Donkor)

FC Spartak Trnava | Frelih – Holík, Procházka, Pich (65. Azango), Ujlaky, Daniel (90+ Šulek), Mikovič, Sabo, Ďuriš, Zeljkovič, Ofori (90. Corryn)

Diváci | 3053

Góly | 12. Stojsavljevič, 67. Uchegbu – 45+ vlastný, 82. Daniel, 87.Ofori

Žlté karty | 46. Stojsavljevič, 58. Hájovský – 69. Ujlaky

Rozhodovali | Marhefka – Hrmo, Farbula

Do zápasu vstúpil aktívnejšie tím z malého Ríma. Už v 2. min musel zasahovať náš brankár po strele hosťujúceho celku. Trnava si postupne začala vyvíjať tlak pred našou bránou a mala loptu vo svojej moci. V 12. min sme mali k dipozícií rohový kop, z ktorého zaúradoval Stojsavljevič, ktorý otvoril stav stretnutia – 1:0. Spartak však neprestal tlačiť a vytvoril si šance pred bránou Slavíčeka. V 21. min sme sa však pripomenuli Frelihovi z rohového kopu, no tentokrát neskončil vsieteným gólom. Uchegbu hlavou presne nenamieril. Hra sa začala prelievať zo strany na stranu. Rovnako nepresne z rohového kopu netrafil ani Bondarenko. V 26. min sa do obrovskej šance dostal Sunday, ktorý však nastrelil v šestnástke len hráča pred sebou. Následne nastreloval pred bránu Šefčík, no Frelih vynikajúcim zákrokom zneškodnil našu šancu. Koncom úvodnej tridsaťminútovky ešte napriahol Uchegbu, no len do brankárových rukavíc. Následne si pred Slávičkovou bránou vytvoril niekoľko príležitostí Spartak. Vynikajúco chytajúci Sláviček však loptu za chrbát nepustil. V 37. min založil útok opäť Šefčík, ktorý nahral pred šestnástku nabiehajúcemu Emekovi. Tomu však strela nesadala a lopta išla mimo bránu. V závere polčasu vytiahol výborný zákrok Sláviček, ktorý zneškodnil obrovskú gólovú šancu. Záverom prvého polčasu však Spartak zrovnal po nešťastnom vlastencovi - 1:1. V druhej polovici stretnutia ako prvý vystrelil hosťujúci Spartak. Náš celok sa však nedal zahanbiť a začal ostreľovať hosťujúceho brankára. V 58. min mal súper k dispozícii štandardnú situáciu, ktorú Sláviček zneškodnil vynikajúcim zákrokom. V 64. sme sa po postupnom útoku dostali až pred bránu Trnavy, no Emeka opäť nemieril presne. V 67. min sa prekľučkoval pred bránu Uchegbu, ktorý vsietil nádherný gól a dostal náš tím do vedenia – 2:1. O desať minút neskôr sa dostal do útoku Azango. Sláviček jeho samostatný nábeh pred bránu zneškodnil vynikajúcim zákrokom. Následne mohol zvýšiť náš náskok Hájovský, jeho strella však bola vyrazená. Súper stav zrovnal v 82. min. – 2:2. Súper nás dostal pred záverom zápasu pod väčší tlak. V 88. min súper stav otočil po góle Oforiho – 2:3.

Sláviček | Tomuto stretnutiu by viac svedčala remíza

V 12. kole sa v bráne opäť predstavil odchovanec Matúš Sláviček. Ten čelil v stretnutí...

Bariš | Predviedli sme dobrý výkon, ale sme sklamaní

Celok okolo kapitána Damiána Bariša nezvládol záver stretnutia proti FC Spartak Trnava....