A-tím 16.9.2017

Nezaslúžene vysoká prehra na ihrisku MŠK Žilina

Zverenci trénerov Romana Marčoka a Vladimíra Cifraniča prehrali v zápase 8. kola Fortuna ligy na ihrisku MŠK Žilina 1:5 (1:3). Jediný gól AS zaznamenal Antonio Mance.
5:1 (3:1)
8. kolo, 19:30
MŠK Žilina - AS Trenčín

MŠK Žilina | Volešák – Vallo, Kaša, Králik, Mazáň – Diaz - Káčer, Škvarka (89. Cociuc) – Špalek, Mráz (78. Lačný), Jánošík (69. Otubanjo)

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek (41. Čögley), Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Ubbink (73. Čatakovič), Paur – Gong, Mance, Beridze (63. Azango)

Góly: 21. Káčer, 38. Jánošík, 44. Kaša, 71. Škvarka, 73. Špalek - 28. Mance

Rozhodovali: Pavlík - Ková, Galo

Diváci: 3762

Komentár

Považské derby sa začalo v hustom daždi a veľkou šancou Beridzeho už v päťdesiatej sekunde. Príležitosť gruzínskeho krídelníka zblízka musel Volešák vytlačiť nad bránu. Prvú desaťminútovku malo v réžii AS. Do 6. min sme kopali štyri rohy a domácim sme nedovolili takmer nič. V 11. min sa však pred Šemrinca dostal na ľavej strane Mazáň, ale náš brankár ukázal svoje kvality proti prudkej krížnej strele. Mazáň bol pri dôležitom momente aj v 15. min, keď Ubbink v pokutovom území preloboval aj Volešáka, ale domáci obranca sklzom poslal loptu na roh. Ďalšiu veľkú šancu mal o tri minúty Mance, keď obohral Králika, ale namieril nad bránu MŠK. V 21. min sa domáci dostali do ďalšej veľkej šance, ale tentoraz ju už premenili. Špalek si spracoval dlhú loptu z obrany, narazil Káčerovi, ten síce najskôr trafil pravú žrď, ale z následnej dorážky už poslal loptu do odkrytej brány – 1:0. Po Šulekovej šanci a následnom rohu Ubinnka dostal v 28. min loptu do brány Mance – 1:1. O minútu sme mohli aj viesť, ale po centri trafil Beridze iba do žilinského brvna. Naďalej sme boli pri chuti, ale tlak sme nedokázali premeniť na gól. Inak tomu bolo na opačnej strane. Mráz v 38. min sklepol pred šestnástkou loptu pre Jánošíka a ten popri Šemrincovi zabezpečil Žiline opäť vedenie – 2:1. To navýšil minútu pred prestávkou Kaša, ktorý nádhernou strelou z 25 m trafil k ľavej žrdi – 3:1.

Druhé dejstvo zaujímavého zápasu sa od úvodu odohrávalo viac pred Šemrincom. V 50. min Beridzeho pokus vytlačiť Volešák už na jedenásty roh hostí. O desať minút Šemrinec vyrazil pred seba strelu Škvarku z diaľky a Čögley ju stihol odkopnúť do bezpečia. V 71. min si Škvarka po priťuknutí od striedajúceho Otubanja vylepšil strelecký uhol a prudkou strelou napol sieť po štvrtý raz – 4:1. O dve minúty poslali domáci priamy kop z ľavej strany pred bránu, kde sa v skrumáži najlepšie zorientoval Špalek a nedal Šemrincovi šancu – 5:1.

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).