A-tím 29.7.2018

Na úvod ligy vysoká prehra, dve červené a nespravodlivá penalta

Zverenci trénera Ricarda Moniza prehrali v zápase 2. kola Fortuna ligy proti MFK Ružomberok 1:4 (1:1). Zápas bol poznačený vylúčeniami Martina Šuleka a Osmana Bukariho. Na tribúne skončil po protestoch aj náš tréner. Jediný náš gól zaznamenal Antonio Mance.
1:4 (1:1)
Myjava
2. kolo, 19:00
AS Trenčín - MFK Ružomberok

AS Trenčín | Šemrinec - Slávik, Šulek, Julien, Skovajsa - Čatakovič (77. Ubbink), El Mahdioui, Zubairu (83. Van Arnhem) - Bukari, Mance (74. Kvocera), Azango

MFK Ružomberok | Macík - Čurma, Maslo, Twardzik, Urdinov - Takáč, Qose, Kostadinov (90. Gerec) - Daniel, Tandir (78. Kružliak), Gál-Andrezly

Góly: 25. Mance - 70. a 87. Qose, 36. Tandir (11 m), 89. Takáč

Žlté karty: 23. Šulek, 34. Zubairu, 48. Bukari, 75. Čatakovič – 32. Kostadinov, 34. Urdinov, 72. Tandir

Červené karty: 58. Šulek po druhej ŽK, 64. Bukari (obaja Trenčín) po druhej ŽK

Rozhodovali: Marhefka – Pozor, Jenčura

Diváci: 980

Ako prví pohrozili hostia. V 10. min zahral priamy kop faulovaný Daniel. Rozhodol sa pre prihrávku, ktorá našla Gála-Andrezlyho. Jeho center do šestnástky Twardzika, ktorého pohotovú strelu ale zastavila ľavá žrď. Napriek tomu sme boli aktívnejším mužstvom a súper nám často rýchlostne a ani technicky nestíhal. V 25. min Čatakovič našiel v šestnástke Manceho, ktorý chladnokrvne poslal loptu do siete - 1:0. Zdalo sa, že sme na dobrej ceste k prvým ligovým bodom, avšak už o desať minút neskôr dostali naše plány prvé trhliny. V 35. min rozhodca nariadil výrazne sporný pokutový kop, pred ktorým navyše zahral hráč Ružomberka rukou. Tandir poslal loptu k žrdi. Hoci Šemrinec smer strely vystihol, lopta skončila v sieti - 1:1.

V druhom dejstve stretnutia sme veľmi rýchlo prišli o dvoch hráčov. Druhú žltú a následne červenú kartu za faul dostali v 57. min Šulek a v 64. min Bukari. Početnú výhodu o dvoch hráčov zužitkoval Ružomberok na tri góly. V 69. min našiel center Urdinova v šestnástke Qoseho – 2:1. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času ten istý hráč zvýšil - 3:1. Gólový účet uzavrel v 89. min strelou k žrdi Takáč – 4:1.

Ohlasy po zápase

Fotogaléria

Autor: tasr

ASTV 29.3.2024

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...