A-tím 20.9.2017

Trojbodový zápis proti lídrovi ligy

Zverenci trénerov Romana Marčoka a Vladimíra Cifraniča zdolali v zápase 9. kola Fortuna ligy doterajšieho lídra najvyššej slovenskej súťaže FC Nitra 2:1 (1:0). O góly AS sa postarali Antonio Mance a Rangelo Janga.
2:1 (1:0)
9. kolo, 18:30
AS Trenčín - FC Nitra

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Lawrence, Kleščík, Skovajsa – El Madioui – Ubbink, Paur (71. Van Haaren) – Gong (67. Janga), Mance (90. Čatakovič), Beridze

FC Nitra | Hroššo – Chovanec, Niba, Križan, Kuník – Fábry (84. Abrahám), Šimončič, Kóňa, Valenta (84. Machovec), Balaj, Ivančík (71. Ngeyitala)

Góly: 22. Mance, 75. Janga – 63. Kóňa

Rozhodovali: Sedlák – Somoláni, Ferenc

Diváci: 2085

Oba tímy sa snažili v prvom rade pozorne brániť vlastnú šestnástku a neurobiť chybu. Nitrianska defenzíva inkasovala v doterajšom priebehu súťaže iba tri góly a dlho stála na pevných nohách. Náznaky našich šancí zostali nevyužité. V 22. min však vybojoval Ubbink loptu pre Gonga a jeho centrovanú loptu poslal do siete pohotový Mance – 1:0. Futbal sa následne rozbehol do vyšších obrátok. Už o dve minúty mal vyrovnanie na hlave Balaj. Tiesnený však nedokázal hlavou zakončiť presne. V 27. min loptu hlavou dočahoval Beridze. Jeho pokus s námahou vytesnil pohotový Hroššo. Boli sme aktívnejším tímom. Hralo sa zväčša na polovici nováčika. V 35. min vystrelil z vnútra pokutového územia Gong. Jeho technická strela ale preletela ponad brvno.

Hostia v úvode druhé polčasu nastúpili ofenzívne naladení. Niekoľko náznakov šancí zostalo bez gólovej odozvy. Na opačnej strane po rýchlom brejku tesne vedľa pravej žrde vystrelil aktívny Gong. V 54. min využil pošmyknutie sa obrancu Beridze a tvrdou ranou preveril pripravenosť Hrošša. Už o dve minúty poslal nebezpečný center do pokutového územia Kuník, no Ivančík halfvolejom neprestrelil obrancu. V 63. min preletela lopta z rohového kopu cez celú šestnástku a skúsený Kóňa ju hlavou poslal pod brvno – 1:1. V 70. min si Janga nabehol na center za obranu. Zblízka však už nedokázal umiestniť loptu do siete, keď trafil iba vybehnutého Hrošša. O päť minút už prihrávkou od Ubbinka na hranicu veľkého vápna nepohrdol a poslal Trenčín druhý raz do vedenia – 2:1. Osem minút pred naplnením riadneho hracieho času mohol pokoj na domáce kopačky priniesť Skovajsa, lenže jeho strela sa odrazila od žrde a dorážku pokryl Hroššo.

Ohlasy po zápase

Autor: tasr

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...