A-tím 30.1.2017

Po katastrofálnom prvom polčase prehra proti Hajduku

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali druhý prípravný zápas na sústredení v tureckom Beleku, keď podľahli chorvátskemu Hajduku Split 2:4 (0:4). Po prvom polčase sme prehrávali už rozdielom štyroch gólov, ale dva góly Ucheho Nwofora v závere súboja celkové skóre upravili. Lawrence navyše v závere stretnutia nepremenil pokutový kop. Záverečný zápas sústredenia odohráme vo štvrtok proti nórskemu Tromsö IL.
4:2 (4:0)
PRÍPRAVNÝ, 13:30
HNK Hajduk Split - AS Trenčín

AS Trenčín | Chovan – R. Klooster (46. Šulek), Maduka, Skovajsa, Pinas – Lawrence – Ubbink (46. Beridze), Colina – Kvocera (73. M. Klooster), Prekop (46. Uche), Issa (73. Abdul)

Góly: 2. Juranovič, 23. Said, 36. Said, 39. Futács – 80. Uche, 82. Uche

Hneď v prvej minúte zápasu sme sa dostali pred súperove pokutové územie. Bol to ale Hajduk, ktorý otvoril skóre stretnutia. Po rýchlom prechode stredom ihriska už po necelých dvoch minútach hry skóroval Juranovič – 0:1. Rýchlo inkasovaný gól naše mladé mužstvo nalomil. Hoci snaha sa vyčítať nedala, tím chcel kontrolovať držanie lopty, po častých chybách v rozohrávke sme inkasovali. V polovici prvého polčasu sa v rozpätí necelej štvrťhodiny presadil dvakrát Said – 0:3. Najskôr po rohovom kope na prvú žrď a potom po strele k pravej žrdi z hranice pokutového územia. Už tri minúty po jeho druhom zásahu prišiel štvrtý gól súpera. Na hranici postavenia mimo hry sa uvoľnil Futacs a upravil na 4:0 z pohľadu Hajduku. Prvý polčas skončil veľmi nelichotivým skóre a to ešte Chovan svoj tím dvakrát podržal.

Po prestávke prišli na ihrisko traja noví hráči a obraz hry sa zmenil. Hneď v jeho úvode zblokovali obrancovia Splitu nádejnú strelu Ucheho z hranice šestnástky. Hajduk sa dostával pre našu bránku podstatne komplikovanejšie než v prvej štyridsaťpäťminútovke. Ak sa mu to podarilo, bolo to takmer vždy po našej chybe v rozohrávke. V závere stretnutia prišli konečne aj góly AS. V 80. min našla lopta na pravej strane M. Kloostera, ktorý center posadil na hlavu Ucheho. Už o dve minúty neskôr si obaja zopakovali spoluprácu, keď Uche sa položil do hlavičky a znížil na rozdiel dvoch gólov 2:4. Zápas mohol zdramatizovať Lawrence. V 86. min najskôr vysunul za obranu Ucheho, ktorého obranca faulov, ale z nariadený pokutový kop nepremenil.