A-tím 20.7.2016

Nariek domácej prehre postup do tretieho predkola

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali na trávniku v Žiline s NK Olimpija Ľubľana 2:3 (2:2), ale zásluhou víťazstva na súperovom ihrisku 4:3 sme postúpili do tretieho predkola Ligy majstrov. V ňom sa stretneme s Legiou Varšava.
2:3 (2:2)
Liga majstrov , 20:15
AS Trenčín - NK Olimpija Ľubľana

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Holúbek - Kalu, Rabiu (90. Rafael), Bero, Bala (75. Diks) – Janga (85. Maduka)

NK Olimpija Ľubľana | Šeliga - Bajrič, Zarifovič, Kelhar - Klinar, Zajc, Matič, Alves (65. Wobay), Kirm (81. Krefl) - Velikonja, Eleke

Góly: 13. Janga, 20. Bero - 42. Kelhar, 45. Eleke, 79. Klinar

Žlté karty: 66. Skovajsa – 51. Bajrič, 55. Kirm, 75. Klinar

Rozhodovali: Capela – Soares, Oliveira (všetci Portug.)

Diváci: 5000

Komentár

Od úvodu sme potvrdzovali slová trénera Ševelu, ktorý pred duelom povedal, že jeho tím nebude kalkulovať. Boli sme aktívnejší, loptu držali častejšie na kopačkách a súpera zatlačili pred jeho šestnástku. Prvú šancu mal v 8. min Janga, ale po centri Kalua sa chrbtom k bráne nezorientoval najlepšie. O tri minúty neskôr to však už vyšlo. Po rohovom kope najskôr nastrelil hornú konštrukciu Rabiu, potom do žrde mieril Kalu a ofenzívny nápor zavŕšil Janga, ktorý zúročil prihrávku Holúbeka a zblízka otvoril skóre - 1:0. Naďalej sa hralo prevažne na polovici Ľubľany. V 19. min pohrozil Bero, jeho nepríjemnú strelu s námahou kryl Šeliga. Po následnom rohu predviedol efektnú akciu Kalu. Obišiel dvoch obrancov Olimpije, presným pasom v šestnástke našiel Bera, ktorý sa na druhý pokus už nemýlil a nekompromisne zvýšil na 2:0. Po pol hodine hry mohol byť rozdiel už trojgólový, ale Rabiu sa v sľubnej šanci pošmykol a loptu minul. V závere polčasu sme však rovnako ako v prvom zápase v Slovinsku poľavili a opäť za to pykali. V 42. min znížil hlavičkou po rohovom kope Kelhar a o štyri minúty neskôr vyrovnal Eleke.

Po zmene strán sa oba tímy sústredili najmä na pozornú hru v strede poľa. V 60. min sme mali výhodu rohového kopu, po ktorom brankárovi Šeligovi vypadla lopta z rúk, ale Bala ju nedokázal umiestniť do siete. Vzápätí na to pálil Holúbek len do náruče slovinského brankára. V 65. min poslal kouč Vanoli do hry tretieho útočníka, keď nevýrazného Alvesa nahradil Wobay. S pribúdajúcimi minútami tlak hostí rástol, ale defenzíva AS stála na pevných nohách a súpera do šancí nepúšťala. V 79. min si ale naša defenzíva a brankár Šemrinec vybrali slabšiu chvíľu a Klinar poslal hostí do vedenia (3:2). Ďalšie góly v nervóznom závere už nepadli, keď postupový zákrok predviedol Šemrinec.

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca marec

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...