A-tím 25.9.2024

Slovnaft Cup | Postup v pohárovej súťaži po výhre nad Novým Mestom

Zverenci trénera Iliju Stolicu pokračujú v svojej ceste v Slovnaft Cupe. V 3. kole vyradili AFC Nové Mesto nad Váhom. K výhre 2:0 prispel gólom Zorič, ktorého v druhom polčase doplnil Emeka. O našom ďalšom súperovi rozhodne žreb.
0:2 (0:1)
Mestský štadión NMnV
3. kolo, 15:30
AFC Nové Mesto nad Váhom - AS Trenčín

AFC Nové Mesto nad Váhom | Druxa - Vávra (74. L. Šebek), Hudak, Šimorka, Myskiv (81. Richtárik), Kvasnička, Birás, Mário Jakub (67. Kubica), Cherepko (67. M. Šebek), Kaman, Agboola (74. Kolembus)

AS Trenčín | Sláviček – Holúbek, Skovajsa, Bondarenko (46. Stojsavljevič), Pávek – Fiala, Zorič, Hájovský (81. Bariš) – Šefčík (46. Suleiman), Mikulaj (69. Emeka), Sunday (46. Donkor)

Diváci | 575

Góly | 26. Zorič. 79. Emeka

Žlté karty | -

Rozhodovali | Ochotnický – Hrenák, Ondrášová

Do zápasu sme očakávane vstúpili aktívnejšie a väčšinu času sme mali loptu vo svojej moci. Výrazné ohrozenie brány domácich prišlo však až v 8. min z rohového kopu. Následne sa do protiútoku dostalo Nové Mesto, no nábeh zneškodnil výborným zákrokom Sláviček. Nasledujúca pätnásťminútovka bola bez výrazných gólových príležitostí. Koncom 26. min však nastal zmätok v obrane Novomešťanov, ktorý využil Zorič – 1:0. V 33. min si pomedzi hráčov prekľučkoval Šefčík, ktorého strela skončila tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Z ďalšej akcie nahrával pred bránu po rohovom kope Fiala, no hlavička Mikulaja bola napokon vyrazená. V 40. min strieľal po individuálnom prieniku Sunday. Tesne pred koncom prvého polčasu však pohrozili aj domáci. Strela Agboola zo šestnástky našťastie skončila vysoko nad bránou. Do druhého polčasu sme vstúpili s gólovým náskokom. V úvode mal šancu vsietiť svoj druhý gól v zápase Zorič. Jeho hlavička však išla tesne vedľa. V 55. min si nabehol pred bránu striedajúci Donkor. Jeho strela skončila len v rukaviciach domáceho brankára. V 63. min si zbiehal Pávek, no jeho prihrávku popred bránu nedokázal presne umiestniť Donkor. Súpera sme však k žiadnym šanciam nepúšťali. Neskôr sme však pochybili a súper takmer svoju šancu zúročil. Ostal však pri chuti a postupne si začal vytvárať viac príležitostí. V 73. min prišla razantná strela spoza šestnástky, tá však skončila tesne nad. Následne prišla aj naša príležitosť, keď hlavičkoval Emeka, avšak len presne do rukavíc. Ten sa tesne pred 80. min už nemýlil a tentokrát jeho strela bola gólová – 2:0. Pred záverom polčasu sme mali k dispozícií štandardnú situáciu. Fialová krásna strela však len rozhýbala bočnú sieť. Do záveru zápasu sme mali loptu prevažne vo svojej moci a postupujúcu výhru sme si bez problémov udržali.

Klub | Multikulturizmus ako hlavná téma medzinárodnej besedy

Začiatkom týždňa sa na Štadióne Sihoť v Trenčíne uskutočnila zaujímavá a...

Fotogalérie 26.9.2024

Fotogaléria | Zápas Slovnaft Cupu proti AFC Nové Mesto nad Váhom

Fotogaléria z 3. kola Slovnaft Cupu proti AFC Nové Mesto nad Váhom (0:2).

ASTV 26.9.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

A-tím 26.9.2024

Skovajsa | Veríme, že aj toto víťazstvo nás nakopne

V 3. kole Slovnaft Cupu sme zdolali AFC Nové Mesto nad Váhom. V prvom polčase sme pritom...