Klub 19.9.2017

Zhodnotenie sezóny 2016/2017 družstiev - druhé miesto na MSR mladších žiakov!

V sezóne 2016/2017 Tenisový klub AS Trenčín zaznamenal viacero úspechov. Z pohľadu klubu a mesta Trenčín by sa dalo povedať o jednom z úspechov, že je historickým a tým je druhé miesto mladších žiakov na Majstrovstvách Slovenka. Samozrejme hráme súťaž, hrá sa na víťazstvá a nie vždy sa dá uspieť, takže aj drobné zakopnutia nemôžeme nespomenúť.

Sezóna 2016/2017 bola pre Tenisový klub AS Trenčín dosť náročnou čo sa týka súťaže družstiev, pretože po prvý krát sme mali zastúpenie vo všetkých mládežníckych kategóriách, v mladšom žiactve dokonca po dva tímy aj u chlapcov, aj u dievčat. Spolu sme mali v súťaži 10 družstiev a odohralo sa 55 zápasov. Započítané sú úplne všetky zápasy vrátane detského FED CUPu a Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov. Celková bilancia zápasov je pozitívna a to 29 vyhraných zápasov a 26 prehraných zápasov.

V regionálnej časti družstiev sa splnili skoro všetky ciele, ktoré sme si vytýčili na začiatku súťaže. V celoslovenskej časti sa podarilo vybojovať historický úspech. Postupne by sme si to zhrnuli podla jednotlivých kategórií:

Deti do 10 rokov (Filip Šalamon, Leti Kubišová, Niky Královenská, Adel Drengubiaková, Monika Vančová) - úplní nováčikovia, absolvovali prvé zápasy a viedli si veľmi dobre. V súťaži vyhrali tri zápasy a prehrali iba jeden, čo deckám zaručilo druhé miesto v Západoslovenskom regióne zmiešaných družstiev detí do 10 rokov. Dievčatá z tímu hrali aj detský FED CUP, kde si v oblastnom kole vybojovali postup, no v regionálnom už boli súperky nad ich sily.

Mladšie žiactvo (Katrin Slotíková, Ninka Veličová, Diana Kaňovská, Ninka Šimonová, Janine Supeková, Emma Lapšová, Sárka Žilinčanová, Ninka Krištofová, Ninka Bredschneiderová, Ninka Kubalová, Noro Langer, Matej Bariak, Marek Balážik, Maťo Kotsch, Samo Ferletjak) - v tejto kategórii sa dosiahol stanový cieľ, chlapci z prvého tímu postúpili na Majstrovstvá Slovenka. Naopak bohužiaľ dievčatám z prvého tímu sa nedarilo a neudržali sa v prvej súťaži. Úlohou druhých tímov bolo hlavne pre jednotlivých hráčov naberať zápasové skúsenosti, čo sa aj podarilo a hlavne dievčatá v druhej súťaži si vybojovali výborné tretie miesto.

Hlavne teda by sme chceli vypichnúť parádne umiestnenie z majstrovstiev Slovenska mladších žiakov, kde chalani reprezentujúci náš Tenisový klub AS Trenčín zabojovali a skončili na krásnom druhom mieste (Jakub Králik, Adam Ondrášik, Rasťo Kubovič, Matúš Kido, Yannik Rogulski)

Staršie žiactvo (Kika Janegová, Sára Barteková, Emma Špačková, Sofia Mudranincová, Ninka Veličová, Bruno Bernáth, Matúš Nebus, Matúš Kido, Jakub Králik, Dávid Ondruš, Dodi Mišenka) - tuto nás decká nesklamali, no prekvapenie sa nepodarilo. Aj chlapci aj dievčatá hrali najvyššiu regionálnu súťaž a tú si postrážili aj pre budúci rok, no postúpiť na Majstrovstvá Slovenska sa im nepodarilo.

Dorast (Nina Fabová, Biba Blažejová, Kika Janegová, Sandra Číšecká, Sára Barteková, Sofia Mudranincová, Emma Špačková, Dominik Čech, Maťo Greguš, Šimon Kido, Bruno Bernáth, Matúš Nebus) - veľmi potešili dievčatá, ktoré si vybojovali pre budúci rok prvú regionálnu súťaž a budú si môcť zmerať sily s tými najlepšími v Západoslovenskom regióne. Chalani sa o túto možnosť pokúsia opäť o rok, tento rok nestačili na dva zo šiestich tímov v druhej súťaži a skončili tak na treťom mieste.

Tiež netreba zabudnúť na niektorých hráčov, ktorý hosťovali v iných kluboch a viedli si veľmi dobre. V dorasteneckej kategórii sú to chalani Tomáš Baláži a Nikolas Ľahký, ktorý s Novou Dubnicou vybojovali piate miesto na Majstrovstvách Slovenska medzi dorastencami. Veľmi dobre zložený tím chalanov do 10 rokov doplnil náš Tomino Glos jr. a za Nové Mesto nad Váhom vyhrali regionálnu súťaž chlapcov do 10 rokov. Tiež sa im podarilo v detskom DAVIS CUPe postúpiť do celoslovenského finále, ktoré sa bude hrať prvý októbrový týždeň a chalanom držíme všetky palce.

Všetkým hráčom veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa individuálnych, ale aj klubových úspechov!!!

Autor: TK AS TN