Klub 31.3.2017

Turnaj v Púchove pre deti do 8 a do 10 rokov dopadol na výbornú

Dňa 25. 3. 2017 sa uskutočnil záverečný tenisový turnaj detí do 8 a do 10 rokov v Púchove. Prišlo 27 detí. V kategórií do 8 rokov bojovalo medzi sebou 9 detí, kde za Tenisový klub AS TRENČÍN vybojoval Lukáš Glos tretie miesto. V kategórií do 10 rokov súťažilo medzi sebou 18 detí a Lukášov starší brat Tomáš túto časť turnaja vyhral.

V kategórií do 8 rokov bojovalo medzi sebou 9 detí, za TK AS TRENČÍN súťažili Lukáš Glos a Nelka Královenská. Turnaj sa hral systémom "minitenis" na dva víťazné supertiebreaky do 10. Nelka bola na svojom prvom turnaji, tak zbierala cenné skúsenosti. Lukáš už ako skúsený harcovník vyhral dôležité dva zápasy a skončil na výbornom treťom mieste.

V kategórií do 10 rokov súťažilo medzi sebou 18 detí. Nás reprezentovalo 5 detí - Samo Ferletjak, Maťo Kotsch, Sárka Žilinčanová, Tomáš Glos a Niky Královenská. Táto časť turnaja sa hrala na jeden set, začínalo sa od stavu 2:2 a za stavu 6:6 sa hral štandardný tiebreak do 7.

Niky podobne ako jej mladšia sestra zbierala prvé cenné skúseností zo zápasov. Maťko a Sárka vyhrali svoje skupiny a postúpili do vyraďovacej časti z prvého miesta kde vo štvrťfinále nestačili na neskorších finalistov. Samo a Tomáš postupovali z druhého miesta zo skupín. Samo skončil na celkovom krásnom treťom mieste a jeho radosť je vidieť na nasledovnej fotografii.

Tomáš mal náročné zápasy, najskôr ho potrápila Sárka vo štvrťfinále, potom mal v semifinále proti sebe súperku, ktorá bola favoritkou. Obe dievčatá porazil až v tiebreaku. Už rozohraný a nabudený nedal šancu svojmu finálovému súperovi a po parádnych výkonoch sa Tomášovi podarilo vyhrať celý turnaj. Za úspešné reprezentovanie našim zverencom gratulujeme a takisto im touto cestou ďakujeme a prajeme kopec úspechov.

Autor: TK AS TN