A-tím 20.1.2018

Ďaľšie víťazstvo florbalistov AS Trenčín proti silnému súperovi režíroval navrátilec Pavol Heleš.

Po výhre nad dovtedy neporazenou Nižnou si Trenčania tento krát vyšliapli na ATU Košice a v repríze minuloročného semifinále zdolali košický tím 9:8. Víťazstvo režíroval vo forme hrajúci Pavol Heleš, ktorý v dvoch zápasoch proti silným súperom nazbieral úctyhodných 10 bodov (8+2).
9:8 (2:2, 3:3, 4:3 - 9:8)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
18. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs FaBK ATU KošiceKomentár

Florbalisti AS začali zápas nezvyčajne na dve obranné dvojice, dvoch centrov a tri krídelné dvojice. Absentovali totiž všetci juniori plniaci si povinnosti na východe Slovenska spolu s trénerom Petrom Klapitom. ATU nechcelo nechať nič na náhodu a od začiatku aktívne napádalo Trenčanov a kazilo rozohrávku. Tým pádom sa domácim otvárali často priestory na prečíslenia. Po prvej tretine bol stav 2:2. Pričom sa presadili za AS Peter a Pavol Helešovci. V druhej tretine tempo hry opadlo, naopak gólov padlo viac. Trenčania postupne zvýšili náskok na 5:3 a hneď po tomto góle nastrelili tyčku. Platilo staré známe nedáš - dostaneš a to dokonca štyri krát keď na konci druhej a začiatku tretej časti Košičania strelili 4 góly. Po góle na 5:7 musel tréner Juraj Matejka tradične stiahnuť hru na dve formácie a tie sa mu odvďačili skvelým obratom. Dva góly Pavla Heleša a jeden Baroša znamenali dorovnanie skóre pričom medzi ne sa vtesnala ešte jedna Košická strela. O všetkých bodoch pre hráčov AS rozhodol päť minút pred koncom David Baroš, ktorý sa parádne trafil v ponúknutej presilovej hre. Na konci bol vylúčený ešte domáci Múčka za sekanie. Ponúknutú presilovku ale Košičania zrušili vlastným prehreškom za príliš veľa hráčov na ploche a tak si už Trenčania body vziať nenechali a posunuli sa tak už na delenú štvrtú priečku tabuľky extraligy mužov.

Najbližšie sa florbalisti AS predstavia až 10.2. v Prešove, pretože liga má na programe dvojtýždňovú reprezentačnú prestávku, ktorú vyplní kvalifikácia mužov na majstrovstvá sveta, kde má zastúpenie aj AS Trenčín v podobe obrancu Matúša Macharu.

Autor: Frederik Hrušovský
Rozpis zápasov
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 14.6.2018

Matej Stopka prestupuje do Tatanu Střešovice!

Jeden z najlepších juniorov AS Trenčín minulej sezóny a reprezentant Matej Stopka prestupuje...

Aktuálne 5.6.2018

Florbalisti AS Trenčín zakončili sezónu na piatom mieste.

​Napriek predsezónnemu cieľu, ktorým bola účasť v semifinále a umiestenie v...

Rozhovory 5.6.2018

Florbalisti AS Trenčín v reprezentačných výberoch

Po skončení aktuálnej sezóny prišiel na rad víkend plný medzinárodného florbalu. Krajiny...

A-tím 14.3.2018

Po prvom zápase na východe s prehrou

Po prvom zápase proti FK Florku Košice odchádzame s tesnou prehrou.

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport