Aktuálne 18.11.2017

O termíne zápasu proti Michalovciam rozhodne ÚLK v utorok

Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom bol nespôsobilý stav hracej plochy, na ktorej stálo množstvo vody.

Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. O novom termíne zápasu rozhodne v utorok riadiaci orgán súťaže prezídium Únie ligových klubov (ÚLK).

"Už pred zápasom, keď sme prišli nebolo ihrisko spôsobilé. Za dve hodiny sa to nezmenilo. Nemalo zmysel ďalej čakať, hracia plocha bola nespôsobilá, pre hráčov nebezpečná. Plocha bola podmočená. Boli na nej miesta, kde sa nachádzalo strašne veľa vody a lopta by nemala pohyb," povedal hlavný rozhodca a tréner MFK Zemplín Anton Šoltis doplnil: "Nemám kompetencie odpovedať na túto otázku, možno pršalo viac, no nemalo by sa to stávať. Ten mokrý terén by vyhovoval viac nám ako súperovi, no je tu veľa vody, musíme to rešpektovať. Nebol by to futbal. Hádam nájdeme náhradný termín a odohráme to ešte túto jeseň."

Správa o zrušení zápasu nás nepotešila. Do Michaloviec sme pricestovali už v piatok podvečer. "Je to podmočené, na trávniku stojí voda. S futbalom by to nemalo nič spoločné, ľahko by mohlo dôjsť k zraneniu. Niečo podobné sme zažili už v Banskej Bystrici, kde to po polčase ukončili. Je to rozumnejšie, akoby sme sa tu mali kopať a boli by len samé súboje. Samozrejme, je to škoda hlavne z toho pohľadu, že opäť budeme musieť absolvovať tú dlhú cestu. Uvidíme, či to bude ešte na jeseň, alebo až na jar. Tešili sme sa na zápas po reprezentačnej prestávke, žiaľ, počasie a ihrisko neovplyvníme. Musíme sa sústrediť na to, aby sme sa dobre pripravili na ďalší duel proti Ružomberku. Dúfam, že budeme ešte hladnejší po úspechu," dodal kapitán AS Trenčín Peter Kleščík.

Akonáhle rozhodca Boris Marhefka rozhodol o zrušení zápasu, predstavitelia klubu si sadli za jeden stôl s návrhmi o náhradnom termíne. Dohoda zatiaľ nepadla, konečné slovo tak bude mať riadiaci orgán Fortuna ligy. "Domáci nám navrhli náhradný termín utorok 28. november. Mali sme desať minút na to, aby sme sa rozhodli. Ide o koniec novembra a vieme, aké má byť v najbližších dňoch počasie. Preto sme s týmto termínom nesúhlasili. Počkáme si na stanovisko ÚLK, ktoré si musí spraviť analýzu stavu a rozhodnúť tak, aby to bolo dobré pre futbal a zdravie hráčov," povedal mediálny manažér AS Trenčín Martin Galajda.

Autor: tasr, profutbal.sk
Rozpis zápasov
20:00 Zabrze
Európska liga, 2. predkolo, 26.7.2018
Górnik Zabrze - AS Trenčín
1:1 Myjava
Európska liga, 1. predkolo, 19.7.2018
AS Trenčín - FK Budučnost Podgorica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.7.2018

ASTV: Igor Šemrinec a Antonio Mance po odvete proti Podgorici

ASTV vám prináša rozhovory s Igorom Šemrincom a Antoniom Mancem po odvetnom...

Rozhovory 20.7.2018

Zápas v Nitre odložený, proti Ružomberku a Seredi v nedeľu

Únia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaci orgán Fortuna ligy odložila na pondelok...

ASTV 20.7.2018

ASTV: Zostrih z odvetného zápasu proti Podgorici

ASTV vám prináša zostrih z odvetného zápasu 1. predkola Európskej ligy UEFA AS Trenčín -...

ASTV 20.7.2018

ASTV: Tlačová konferencia po odvetnom zápase proti Podgorici

ASTV vám prináša tlačové konferencie trénerov Zorana Govedaricu a Ricarda...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak  aegon