Hádzaná 16.3.2017

Hádzanárky podľahli Porube, výkonom však nesklamali

Hádzanárky HK AS Trenčín prehrali v predohrávke 21. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže žien (WHIL) na palubovke DHC Sokol Poruba 23:29 (14:16). Mladé Trenčianky potvrdili napriek prehre nárast formy. Porube patrí v aktuálne tabuľke WHIL solídna piata priečka.

Úvod stretnutia naznačil prevahu v prospech domáceho celku, ktorý sa ujal vedenia 3:0. Hráčky AS začali s rešpektom, no po oddychovom čase a góle Kostelnej sa začali postupne doťahovať na súpera. Za stavu 12:14 zmarila kontaktný gól Trenčína domáca brankárka Roháčková. Po zmene strán boli hosťujúce hráčky oveľa koncentrovanejšie. Dostávali sa do výhodných streleckých pozícií, ale domáca brankárka bola opäť proti. V 40. min si Poruba vybudovala vyššie vedenie a od stavu 26:21 sa stretnutie už iba dohrávalo.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): „Mali sme na viac. Výsledok ma mrzí. Aj keď nám úvod stretnutia nevyšiel, rozohrali sme sa. V prvom polčase sme mali dvakrát veľkú šancu dotiahnuť sa na súpera. Druhý polčas sme začali skvele, ale nepremieňanie šancí nás dostalo do kolien. Samozrejme, dievčatám nemôžem odoprieť snahu. V samotnom zápase rozhodol výkon brankárok. Domáca Roháčková chytala skvele. Naopak, naše brankárky mali slabší deň.“

DHC Sokol Poruba - HK AS Trenčín 29:23 (16:14)

Sokol: Roháčková, Doláková – Mučková, Marčíková 7/1, Rechtorisová 6, Konečná 3, Kostelná 3, Mýlková 3, Šviráková 2/1, Polášková 2, Revajová 1, Tomašechová 1, Sekulová 1

AS: Rehušová, Hanzalíková - Minárechová 2, Zemanovičová 3, Kostelná 8/4, Nejedlíková 1, Ušiaková 2, Blažeková 2, Matejíková, Mesárošová, Monika Rajnohová 2, Erika Rajnohová 3

Pokutové hody: 3/2 - 4/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Valášek a Vychodil, 100 divákov

Priebeh: 4:1, 7:3, 9:6, 12:9, 14:12, 16:12, 19:15, 20:18, 23:18, 24:20, 27:22, 29:22

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...