Mládež 29.8.2023

Akadémia | Gólové hody žiakov, takmer stopercentní dorastenci

Mládežnícke súťaže dorastencov pokračovali počas uplynulého týždňa ďalšími zápasmi. Hrala sa aj prvá liga žien a súťaže žiakov.

Dorastenecké tímy AS Trenčín narazili v treťom jesennom kole na 1.FC Tatran Prešov. Všetky zápasy skončili zhodným výsledkom 2:1, avšak v prípade U16 v prospech súpera z Prešova. U19 rozhodla o svojom triumfe už v prvom polčase. V 10. min správne nasmeroval loptu Rastislav Korba a k nemu sa o päť minút neskôr pridal Adrián Fiala. Mladšia "sedemnástka" vycestovala do Prešova, kde zdolala domáci tím. Rozhodujúci gól pritom padol až v 86. minúte, kedy sa presne trafil Lukáš Bolto. Jediné zakopnutie našej akadémie počas uplynulého týždňa si pripísala "šestnástka", ktorá inkasovala v poslednej minúte zápasu a z východu tak odchádzala bez bodu.

Starší žiaci do pätnásť rokov odohrali v priebehu minulého týždňa dve stretnutia, v ktorých deklasovali svojich súperov. V oboch stretnutiach vsietili až 30 gólov a inkasovali len tri. V prvom stretnutí zdolali rivala z Púchova vysoko 17:0 a až šesť presných zásahov zaznamenal Milan Vicena. Ten vsietil rovnako šesť gólov aj v druhom stretnutí proti FK Slovan Levice. Tie naša akadémia zdolala vysoko 13:3. Mladšia "štrnástka" sa predstavila proti rovnakým celkom. V oboch prípadoch taktiež žala úspech naša akadémia. V úvodnom kole zdolala neďaleký Púchov 5:1 a následne deklasovala Levice 9:0. "Trinástka" a "dvanástka" sa predstavila taktiež proti tímu z Tekova. Na výhru staršej U13 nadviazala aj mladšia kategória. Tá doslova deklasovala svojho súpera. V stretnutí padlo až 35 gólov a z toho všetky okrem dvoch do siete levického Slovana.

Naše ženy sa predstavili v 3. kole najvyššej ženskej slovenskej súťaže na domácom trávniku, kde privítali akadémiu z Topoľčian. Skóre zápasu sa menilo už po štyroch minútach od úvodného hvizdu, kedy sa presne trafila Elisa Kunková. Okrem nej sa v zápase presadila aj Sára Straková a to až trikrát. Svoj hetrik spečatila až koncom 85. minúty, keď v priebehu troch minút vsietila dva góly.

AS Trenčín U12 - FK Slovan Levice U12 33:2
Góly | Verchola 6, Hrabal 4, Ďuriš 4, Gašperák 4, Blina 2, Števanka 2, Bondra 2, Ochránek 2, Škrovánek, Majan, Vlk, Eliáš, Čičo, Horňák, Halás

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti MFK Skalica (4:0).

A-tím 28.4.2024

Skovajsa | Bol to kvalitný tímový výkon

V zápase proti MFK Skalica sa až dvakrát presadili naši obrancovia. Po otváracom góle Samuela...