Mládež 7.10.2024

Akadémia | Gólová prestrelka dvanástky, WU15 s ďalšou výhrou

Najvyššie slovenské súťaže žiakov a dorastencov pokračovali počas uplynulého týždňa ďalším kolom. Hrali aj dievčenské tímy a ženy.

Dorastenecké tímy našej klubovej akadémie sa v uplynulom kole predstavili proti tímu zo stredného Slovenska, keď vycestovali do Banskej Bystrice. Tu ich vyzvala domáca Dukla. Bodový zisk zaznamenala len staršia "sedemnástka", ktorá zdolala svojho súpera 4:1. Do druhého polčasu sme pritom nastupovali s gólovým mankom. No správne nasadenie prinieslo otočenie stretnutia, o ktoré sa postaral dvoma zásahmi Kasana a jedným gólom Baravelli a Gavenda. "Šestnástka" napokon odišla z Banskej Bystrice bodovo naprázdno. O výhre domácich rozhodli Bystričania až v 78. min stretnutia.

Žiaci sa predstavili proti tímu zo Žitného ostrova, no úspešná bola len "pätnástka" a "dvanástka". Najstarší žiaci do pätnásť rokov zvíťazili 3:1. V zápase sa pritom do vedenia dostala domáca Dunajská Streda už v 3. min. Následne však dvakrát zaúradoval Šinský a raz Konečný. Trojbodový zisk nás tak stále drží na popredných priečkach tabuľky. Bodovo naprázdno sa vracala zo zápasu U14, ktorá podľahla svojmu súperovi vysoko 1:6. O jediný gól nášho tímu sa postaral Vavruš, ktorý zrovnával stav v úvode stretnutia. U13 vyzvala FC DAC 1904 Dunajská Streda. V zápase sa nám napokon nepodarilo vsietiť ani jeden gól a všetky body si tak uchmatol náš súper. U12 zažila gólovú prestrelku, keď v stretnutí s DAC padlo až 21 gólov, no napokon až 11 do siete Dunajskej. O fantastickej výhre rozhodol víťazným gólom Schlesinger.

Ženský celok zažíva nepriaznivú časť sezóny, keď spomedzi ôsmich stretnutí prehral až šesťkrát. Ďalšia prehra prišla aj v uplynulom kole, keď naše ženy podľahli Dukla Banská Bystrica 0:4. Dievčenské tímy sa predstavili taktiež proti Bystrici, avšak proti Hamšík Academy. WU19 podľahla svojim súperkám vysoko 1:5. Jediná úspešná bola WU15, ktorá vsietila až štyri góly a neinkasovala ani raz.

Slovnaft Cup | V 4. kole proti Lehote pod Vtáčnikom

Náš tím spod Čákovho hradu čaká po reprezentačnej prestávke zápas Slovnaft Cupu. V ňom v...

Fanúšikovia 13.10.2024

Fanúšikovia | Po reprezentačnej prestávke opäť na domácej pôde, vstupenky na Skalicu v predaji

Náš tím čaká po reprezentačnej prestávke...

Fanúšikovia 10.10.2024

Akadémia | Čaká nás ďalší otvorený tréning s trénermi a brankármi AS Trenčín

AS Trenčín pripravil pre všetkých mladých brankárov...

A-tím 8.10.2024

Emeka | Je úžasné byť späť a pomôcť tímu gólom

Mužstvo spod Čákovho hradu si v uplynulom kole uchmatlo bod z Tehelného pola. Cenný skalp sme...