Dve víťazstvá nad Žilinou, U19 vedie o šesť bodov

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Prehľad výsledkov stretnutí  mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 24. kolo:
AS Trenčín – MŠK Žilina 2:1 (1:0)
Góly AS: Holúbek, Malec

AS: Draškovec - Vl. Gajdošík, Ivicze, Kvasnica, Bučko - Rybanský - Horčičák (Trebatický), Mondek, Holúbek, Mišák (Szabó, Bartoš) - Malec

Radúz Dorňák (tréner): „Obe mužstvá hrali o veľa. My o potvrdenie postavenia na čele a súper o to, aby sa odpútal z pásma zostupu. V prvom polčase sme mali výraznú optickú prevahu, ale súper dôsledným bránením na svojej polovici znemožňoval kombinačnú hru. Po jednej z rýchlych akcií na tri prihrávky sme sa z ľavej strany dostali do šance, ktorú po finálnej prihrávke Mondeka zakončil Holúbek - 1:0. V druhom polčase súper podľa očakávania vysunul bránenie a tlačil na našu rozohrávku už na útočnej polovici. Vyrovnal nielen hru, ale aj skóre po hrubke Trebatického. Všetko nasvedčovalo tomu, že zápas skončí nerozhodne. Počas záverečného náporu sme však využili jednu zo šancí, keď po spolupráci na pravej strane medzi Trebatickým a Gajdošíkom skóroval Malec. Využil presnú prihrávku a strelou vedľa brankára rozhodol zápas.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 24. kolo:
Púchov – AS Trenčín 0:1 (0:1)
Gól AS: Bezák

AS: Hunka - Hrnčár, Vozár (Žabár), Dzurilla, Svatík - Vlnka (Gajdoš), Ďuriška, Pupiš, Grejták - Kebísek, Bezák

Marián Zimen (tréner): „Bol to zápas na hlavnom ihrisku, na kvalitnom teréne s dobrým súperom. Do súboja sme vstúpili veľmi dobre. Hneď v prvej minúte po kolmej prihrávke medzi obrancov sa do šance dostal Bezák a s rozvahou strelil jediný gól. Do prestávky sme si vytvorili ešte niekoľko gólových príležitostí, žiaľ neuspeli sme už ani v jednej. V druhom polčase si súper vytvoril optický tlak, ale nie hernou aktivitou. V strede ihriska sme nezískavali dôležité lopty a náš prechod do útoku už nebol tak plynulý, ako v prvom polčase. Pokúšali sme sa ohroziť súpera z rýchlych protiútokov. Na pravej strane celý zápas vynikal Vlnka. Napriek dvom rozdielnym polčasom sme si víťazstvo zaslúžili, pretože súper si nevytvoril žiadnu gólovú príležitosť.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 24. kolo:
AS Trenčín – MŠK Žilina 2:0 (2:0)
Góly AS: Morong, Jurica

AS: Vozár - Škvarka, Ranko, Hrošovský, Mazáň - Morong (Mazák), Kyselica (Petrovič), Lobotka, Šiko - Šproch (Kadera), Jurica (Schroner)

Ján Blaháč (tréner): „Hodnotenie stretnutia je opäť veľmi príjemné. Víťazstvo nad tímom zo Žiliny je znásobené výborným kolektívnym výkonom. Nechceme veľmi chváliť, aby niekomu nenapršalo do nosa, ale na predvedenú hru sa dalo naozaj pozerať. Je len škoda, že naše víťazstvo nebolo korunované väčším počtom strelených gólov. Treba ale priznať, že aj súper si vypracoval zopár šancí, hlavne počas prvých desať minút druhého polčasu. Mohli by sme vypichnúť veľmi veľa pekných kombinačných akcií, ale spomenieme aspoň dve gólové. V 23. min to začalo už od brankára Vozára. Jeho rozohrávkou na našu ľavú stranu a presným postupným protiútokom cez stredovú formáciu sme sa opäť dostali na ľavú stranu. Z krídelného priestoru odcentroval Šiko na hlavu nabiehajúceho Moronga, ktorý skóroval. Druhá gólovka prišla v 38 min, keď výborná priestorová prihrávka od Kyselicu našla nabiehajúceho Moronga. Ten nešpekuloval a z prvej presným centrom našiel hlavu útočníka Juricu. Za predvedený výkon si zaslúžia pochvalu nielen naši chlapci, ale i hostia zo Žiliny.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 24. kolo:
Púchov – AS Trenčín 2:3 (1:2)
Góly AS: vlastný, Michálik, Mihál

AS: Valovič - Malík, Šulek, Bednárik, Skovajsa - Molnár (Bariš), Michalík (Priecel), Valko, Kochan (Jurdík) - Opatovský, Baňák (Bílka)

Milan Spurný (tréner): „V piatej sekunde si domáci dali vlastný gól. My sme následne zahodili samostatný nájazd a ďalšiu čistú šancu. Domáci vyrovnali exportným gólom a chvíľu nám trvalo, kým sme sa z toho spamätali. Do vedenia nás dostal Michalík, keď prešiel cez troch obrancov a strelou k žrdi upravil na 2:1. V druhom polčase domáci ohrozovali našu bránu častejšie a mali sme poriadne šťastie, že nedokázali dostať loptu do siete. Na 3:1 zvýšil naše vedenie Malík, ktorý obišiel všetko čo mu stálo v ceste a to doslova. Zbytočne sme zdramatizovali záver, keď sa centrovaná lopta odrazila od Skovajsu do našej siete. Viacerí hráči podali priemerné až podpriemerné výkony a striedajúci nepriniesli žiadnu zmenu. Domáci si nezaslúžili prehrať.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 25. kolo:
Spartak Trnava – AS Trenčín 3:0 (1:0)

AS: Zemanovič - Antošík, Bezunk, Bero, Škarbala (Hošták) - Krasňan (Hoťko), Juliny, Ďuráči (Stankovič), Vlado (D. Stránsky) - Kováčik, Kucharík

Eduard Pagáč (tréner): „Zápas rozhodli štandardné situácie, keď sme v prvom polčase inkasovali po rohovom kope, keď súper trafil z hranice 16-ky. My sme si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí na strelenie gólu, ale ani jednu sme nevyužili. V siedmej min. druhého polčasu sme inkasovali gól opäť po rohovom kope, keď sme neuhrali súpera na prvej tyčke. Tento gól nás zlomil a súpera upokojil, ovládli hru a strelili nám ešte jeden gól po našej chybe na pravej strane.“

Starší  žiaci (U15, I. liga) - 26. kolo:
AS Trenčín – Petržalka 2:2 (1:0)
Góly AS: Hoťko, Bero

AS: Zemanovič - Stankovič, Bezunk, Bero, D. Stránsky - Krasňan, Juliny, Ďuráči, Kováčik - Hoťko (Ábel), Kucharík

Eduard Pagáč (tréner): „Zápas sa hral v dobrom tempe, o čo sa pričinili obidve mužstvá. V prvom polčase boli aktívnejší hostia, ale nedokázali si vypracovať šance- My sme dali prvý gól po získaní lopty na súperovej polovici Kováčikom, ktorý prihral Kucharíkovi a ten prihral pred prázdnu bránu Hoťkovi. Druhý polčas obidve mužstvá hrali útočne, súper sa dostal do vedenia - prvý gólom padol po rýchlom protiútoku a druhý dali po rohu. My sme vyrovnali hneď po rozohraní lopty, keď sa individuálne presadil Bero. S výkonom mužstva a nasadením som spokojný. Premieňanie šancí, ktoré si vypracujeme v každom zápase, je pre nás problémom, hoci sa tomu často venujeme v tréningovom procese.“

Starší  žiaci (U14, I. liga) - 25. kolo:
Spartak Trnava – AS Trenčín 2:1 (1:0)
Gól AS: Holíček

AS: Amcha - Vlček, Blažej, Valaštín, Vasko - Pastyrík (Kohout), Jančo (Jánošík), Holíček, Hladký (Polhorský) - Sedláček (Hrušovský), Polák

Ľubomír Paraska (tréner): „V zápase proti súperovi, ktorý hral maximálne jednoducho, sme neukázali svoju hru a svoje možnosti. Bol to bojovný zápas, ale bez futbalovej kvality. Naše individuálne výkony sa nepriblížili ani priemeru. Keď k tomu prirátame, že sme oba góly dostali z rohu, z toho jeden priamo, výsledok ani nemohol byť iný. Mal som pocit, že nás treba nútiť do toho, aby sme hrali futbal. Bolo to zviazané, chýbala mi radosť z hry. Ako tak som bol spokojný len s Holíčkom.“

Starší  žiaci (U14, I. liga) - 26. kolo:
AS Trenčín – Petržalka 1:0 (0:0)
Gól AS: Polák

AS: Amcha - Vlček, Blažej, Valaštín, Vasko - Pastyrík (Polhorský), Jančo (Macko), Holíček, Hladký (Jánošík) - Sedláček (Hrušovský), Polák (Kohout)

Ľubomír Paraska (tréner): „Od začiatku sme chceli vytvoriť na súpera tlak, čo sa nám aj celkom darilo. Neumožnili sme mu kombinačnú hru. Darilo sa nám získavať loptu už na súperovej polovici a snažili sme sa o zakončenie. Vo finálnej fáze sme to však zbytočne komplikovali, chcelo to jednoduchšie riešenia. Z viacerých náznakov šancí sme nič nevyťažili. Ku koncu polčasu tempo upadlo, napriek tomu mal Sedláček po Polákovej prihrávke stopercentnú šancu, ktorú nepremenil. Druhý polčas sa podobal na koniec prvého, keď sme mali mierny tlak, ale žiadne vážnejšie šance. Chýbal mi lepší pohyb bez lopty a ponuková činnosť hráčov. Celkovo hodnotím pozitívne úvodných 20-25 minút a skutočne výbornú myšlienku a realizáciu hráčov pri góle. Stále mi chýba väčšia ochota urobiť niečo navyše a hlavne pohyb bez lopty. Dobrý zápas odohral Valaštín.“

Mladší  žiaci (U13, I. liga) - 15. kolo:
Senica – AS Trenčín 7:0 (4:0)

AS: J. Škultéty - Kopecký (Petruš), Bulejko, A. Mizerák (Marušinec) - Kolesár (L. Mizerák), Bariš, Šulek - Prekop, Škára (Švehla)

Roman Rýdzi (tréner): „Do stavu 0:4 sme boli vyrovnaným súperom, ale dali sme si dva vlastné góly a urobili dve obrovské chyby v obrane. V kombinačnej činnosti sme boli lepší. Po piatom góle (výkop brankára – gól) sme rezignovali. Na ihrisku zavládol chaos a súper už jasne dominoval. Predčil nás v osobných súbojoch, agresivite, dohrávaní súbojov a hre telom, v čom bol o triedu lepší.“

Mladší  žiaci (U12, I. liga) - 15. kolo:
Senica – AS Trenčín 6:3 (3:0)
Góly AS: Čvanda, Halgoš, Gregorovič

AS: Minaroviech - Arnold, Čvanda, Pekár - Beďatš - Getta, Halgoš, Špaček - Štefánik, striedali: Cenkner, Gregorovič, Gróf, Marcinát, Miškolci, Palman, Rechtorík

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas sme začali veľmi zle a z prvých dvoch útokov súpera sme inkasovali. Celý prvý polčas nebol z našej strany dobrý. Súper bol rýchlejší, agresívnejší lepší na lopte. V druhom polčase sme hru čiastočne vyrovnali a strelili aj góly po pekných akciách. Celkovo bol však súper lepší a zaslúžene vyhral.“