Prehry mladíkov v Michalovciach s príchuťou blenu

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 18. kolo:
Michalovce – AS Trenčín 2:1 (0:0)
Gól AS: vlastný Michalovce

AS: Draškovec - Mich. Gajdošík, Ivicze, Kvasnica, Číbik (Bučko) - Rybanský - Mat. Gajdošík, Horčičák, Bartoš (Trebatický), Mondek - Mišák (Bezák)

Radúz Dorňák (tréner): „V nervóznom a opatrnom zápase, najmä zo strany domácich, ktorí hrajú o udržanie sa v súťaži, sa dlho nič podstatné nedialo. Po bezgólovom polčase sa začalo viac útočiť. Ujali sme sa vedenia po centri Mišáka a vlastnom góle súpera. Domáci zvíťazili najmä vďaka  priazni všetkých troch rozhodcov.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 18. kolo:
AS Trenčín – FC Nitra 2:1 (1:1)
Góly AS: Vlnka (11 m), Hrnčár

AS: Súdny - Hrnčár, Vozár, Dzurilla, Agafón (Bakalík) - Vlnka (Svatík), Ďuriška (Pagáč), Pupiš, Grejták (Kebísek) - Kozic, Bretschneider

Marián Zimen (tréner): „Zápas sme začali tak, ako sme si predstavovali. Hoci sme po peknej finálnej prihrávke súpera inkasovali prvý gól. Od tohto momentu sme začali mať réžiu vo vlastných rukách. Vytvárali sme si tlak a gólové šance. Do polčasu sa nám podarilo vyrovnať gólom z penalty, ktorá bola jednoznačná, keď sa vybral na výlet Hrnčár a súper ho stihol zastaviť len faulom v pokutovom území. V druhom polčase sme pokračovali v hre, ktorá je veľmi náročná, ale chlapci ju zvládli veľmi dobre. Snažili sme sa loptu získať už na polovici súpera aktívnym napádaním a zvádzaním súbojov jeden na jedného. V zápase sme išli ešte viac do rizika. V 70. min sme otvorili hru a zmenili rozostavenie. Hrali sme na troch obrancov. Súper nás ohrozoval len rýchlymi protiútokmi a mohol nás dvakrát v druhom polčase aj potrestať. V bránke nás v týchto situáciách podržal brankár Súdny. Víťazný gól strelil Hrnčár v posledných minútach, keď si dobre nabehol na centrovanú loptu Dzurillu po štandardnej situácii. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, chlapci odviedli v zápase maximum, čo sa im na záver aj vyplatilo.Čo ma najviac teší je to, že som od hráčov cítil až do konca, že zápas dokážu vyhrať!“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 18. kolo:
Michalovce – AS Trenčín 3:1 (1:1)
Gól AS: Kyselica

AS: Žáčik - Škvarka, Ranko, Szántó (Sluka), Mazáň - Morong, Kyselica, Lobotka, Šiko - Mazák (Šproch), Jurica (Červený, Vitkovský)

Ján Blaháč (tréner): „Pred stretnutím sme si dali cieľ, ktorý znel, aby sme podali poctivý výkon a dosiahli víťazstvo, pretože po dvoch doterajších zápasoch, sme mali na konte iba jeden bod. V prvom polčase sme svojím výkonom nadviazali na predchádzajúce stretnutie s Nitrou a môžeme konštatovať, že prvopolčasový výkon bol najlepším v jarnej časti. Už úvodné akcie najmä z ľavej strany naznačili naše odhodlanie uspieť v tomto stretnutí. V 11. min zahrával Kyselica roh a jemným tečom domáceho hráča lopta skončila v sieti – 0:1. O tri minúty nato brankár Žáčik včasným vybehnutím zmaril šancu domácich. V 17. min opäť pekná krídelná akcia z ľavej strany a presný center, ktorý našiel Moronga, ale jeho hlavička skončila v rukách domáceho brankára. V 20. min prišiel šok. Podobná situácia ako predtým v krídelnom priestore, presný Šikov center a gól Mazáka. Lopta išla od brvna do zeme, do bočnej žrde a siete v bráne, opäť do zeme a brankárovi do rúk. Všetci videli loptu v sieti okrem postranného rozhodcu. I napriek krivde sme pokračovali v útočnej činnosti. Najkrajšia akcia prvého polčasu prišla tento krát z pravej strany a výbornú spätnú Morongovu prihrávku neúspešne realizoval Lobotka, keď z desať metrov prekopol prázdnu bránu. Blížil sa koniec prvého polčasu a tentokrát exceloval druhý postranný rozhodca, ktorý pustil dvojmetrový ofsajd domáceho útočníka a súper v 38. min vyrovnal na 1:1. Ešte sme sa nevyjadrovali k rozhodcom a keď tak, sme ich hodnotili na výbornú, ale to čo dokázali títo páni v druhom polčase nemôže zostať bez povšimnutia. K dvom postranným, ktorí kazili už prvý zápas U19, sa pridal aj hlavný. Mávali a pískali tak ako im kričali od postrannej čiary domáci tréneri a funkcionári. Takýmto spôsobom si vypýtali aj priamy kop z 20-metrovej vzdialenosti, keď sme súperovi čisto odobrali loptu. Domáci hráč to trafil presne a nechytateľne pod brvno. To už bolo 3:1, keď predtým sme inkasovali gól po nešťastnom teči. Chalani sa snažili aj v druhom polčase, ale už to nebolo také presné, rýchle, ale hlavne kľudné. Náš záverečný tlak už nepriniesol svoje ovocie. Sme maximálne nahnevaní, sklamaní a podvedení. Namiesto nášho minimálne dvojgólového víťazstva, sme dvojgólovým rozdielom prehrali. Môžeme skonštatovať, že nás svojím výkonom príjemne prekvapil debutujúci brankár Žáčik, veľmi dobre zahrali Ranko, Mazáň, Kyselica, Lobotka.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 18. kolo:
AS Trenčín – FC Nitra 0:2 (0:0)

AS: Valovič - Malík, Bednárik, Kováčik, Skovajsa - Molnár (Čelko), Bariš, Chrenko (Michalík), Kochan (Valko) - Opatovský, Bilka (Baňák)

Milan Spurný (tréner): „Nitra vyhrala absolútne zaslúžene, prejavila väčšiu snahu po víťazstve, jej hráči si dokázali vypracovať gólové situácie, z ktorých dve premenili a okrem toho nás predčili vo všetkých činnostiach. Čo sa týka nás nemám čo hodnotiť, bez pohybu a nasadenia sa proti Nitre nedá hrať. Čokoľvek by som iné povedal vyznelo by to ako alibi. Máme široký káder a v ďalšom zápase dostanú priestor iní hráči.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 19. kolo:
AS Trenčín – Považská Bystrica 4:1 (1:0)

Góly AS: Bero, Ďuráči, Bezunk, Juliny

AS: Jánošík - Antošík (Juliny), Hošták, Škarbala, D. Stránsky (Bezunk) - Stankovič, Ďuráči (Hoťko), Bero, Ábel (Kucharík) - Kováčik, Krasňan (Orság)

Eduard Pagáč (tréner): „Súpera sme jednoznačne prevýšili vo všetkých činnostiach, vypracovali sme si veľké množstvo šancí, ale nedokázali sme ich premieňať. Za druhý polčas som nespokojný s tým, že sme nehrali kolektívne, ale každý sa snažil hrať sám na seba a streliť gól.“

Starší  žiaci (U14, I. liga) - 19. kolo:
AS Trenčín - Považská Bystrica 4:0 (1:0)
Góly AS: Hrušovský 2, Polák, Jančo

AS: Amcha - Vlček, Blažej, Valaštín, Macko (Marušinec) - Hladký (Bariš), Jančo, Holíček, Polhorský (Jánošík) - Hrušovský, Polák

Ľubomír Paraska (tréner): „V porovnaní s prvým zápasom spravil tento súper pokrok, ale bez ohľadu na to sme mali v tomto zápase viac dominovať. Hostí sme do nejakej vážnejšej šance nepustili, takže s pohľadu defenzívy bol ten výkon ešte prijateľný, ale chýbala mi hlavne väčšia túžba presadiť sa, hrať za každého stavu, väčšia odvaha hrať smerom dopredu. V našej hre, hlavne v prvom polčase, absentovala hra po stranách. Očakávam väčšiu podporu v krídelných priestoroch od stredových hráčov aj obrancov. V prvom polčase sme sa presadili len raz po spolupráci oboch útočníkov, keď do prázdnej brány doklepol Hrušovský. V druhom polčase sa hra mierne zlepšila a pridali sme aj ďalšie góly. Celkovo nemôžeme byť spokojní, lebo si myslím, že mužstvo aj jednotlivci majú väčší potenciál.“