Starší dorast stále lídrom, mladší na druhej priečke

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 14. kolo:
AS Trenčín – Stropkov 5:3 (3:3)
Góly AS: Mišák 2, Ďanovský, Malec, Hladík

AS: Feriančík - Mich. Gajdošík, Ivicze, Hladík, Kvasnica (75. Bučko) - Rybanský - Mondek (60. Horčičák), Mišák (84. Jančovič), Holúbek - Ďanovský - Malec

Radúz Dorňák (tréner): „Proti nebezpečnému súperovi z popredia tabuľky sme nastupovali s cieľom zvíťaziť a dôstojne sa tak rozlúčiť s domácou  pôdou v jesennej časti súťaže. Vstup do zápasu bol podľa scenára, ale za stavu 2:0 nastalo dočasné uspokojenie. Súper to využil a vyrovnal. V tom čase nám nepracovala v defenzívnej fáze ľavá strana, ako ani stred obrany doplnený o defenzívneho stredového hráča. Tesne pred  koncom polčasu sa obidve mužstvá dopustili hrubých chýb a tak bol stav 3:3. Do druhého polčasu sme nastúpili s nátlakovou  hrou  kombinovanou  s  rýchlymi protiútokmi a začali sme si vytvárať šance, z ktorých sme v záverečnej štvrťhodinke nakoniec dvomi gólmi vydreli zaslúžené víťazstvo.“

Starší dorast (U19, I. liga) - 15. kolo:
Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:2 (1:1)
Góly AS: vlastný, Ďanovský

AS: Draškovec - Mich. Gajdošík, Hladík, Ivicze, Bučko (59. Kvasnica) - Rybanský - Ďanovský, Mišák (73. Mondek), Štefánik, Holúbek - Malec (45. Horčičák)

Radúz Dorňák (tréner): „Vo veľmi kvalitnom zápase, ktorý mal útočný charakter sa zrodila zaslúžená remíza. Hra v poli aj percentuálne držanie lopty bolo 50 na 50, ale naši hráči si vypracovali väčší počet vyloženejších šancí. Súper hral s vysunutou obranou a preto sme sa snažili dostať do príležitostí diagonálnymi prihrávkami a kolmými prihrávkami medzi obrancov. Úvodný gól sme dosiahli po Štefánikovom centri. Súper vyrovnal po neprehľadnej situácii z hranice šestnástky, keď brankár absolútne nevidel loptu. Gól na 2:1 sme dosiahli po strieľanom centri zľava a Ďanovského presnej hlavičke k žrdi. V závere zápasu (87. min) sa dostali domáci na dostrel a Horčičák nepokryl súperovho strelca, ktorý trafil nechytatelne do šibenice. V nadstavenom čase Ďanovský sám postupoval na bránu, v pokutovom území bol faulovaný, ale rozhodca neodpískal.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 14. kolo:
Petržalka – AS Trenčín 5:2 (2:0)
Góly AS: Kozic, Lacko

AS: Hunka - Hrnčár, Ďuriška (46. Žabár), Fraňo, Agafon - Grejták (87. Gajdoš), Bartoš, Bakalík, Kozic - Bretschneider - Kebísek (46. Lacko)

Miroslav Karas (tréner): „Na tento zápas sme neboli dostatočne pripravení mentálne. Hrali sme príliš profesorský futbal. Napriek tomu sme nepúšťali domácich do šancí. Doplatili sme na hrubé chyby brankára Hunku a Fraňa inkasovaním dvoch gólov do kabíny a ďalším hneď po prestávke. Potom sme sa vrátili do zápasu dvomi rýchlymi gólmi, ale po ďalších chybách sme opäť inkasovali. Celkovo sme sa nevedeli prispôsobiť nekvalitnému terénu, najmä technicky. Bola to veľmi tvrdá umelá tráva.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 14. kolo:
AS Trenčín – Stropkov 4:0 (1:0)
Góly AS: Škvarka, Kadera 2, Morong

AS: Súdny - Matejka (67. Erteľ), Pagáč, Dzurilla, Škvarka - Petrovič (32. Morong), Svatík (53. Šproch), Kyselica (32. Pupiš), Červený - Kadera, Lobotka

Ján Blaháč (tréner): „Naša predzápasová rétorika o tom, aby sme nezopakovali prvopolčasový výkon v Senici nezabrala. Odohrali sme podobný prvý polčas ako pred týždňom. Nehrali sme vôbec to, o čo sme sa snažili počas týždňa v tréningovom procese. Súper svojou prirodzenou futbalovou tvrdohlavosťou robil neustále problémy nielen našej obrannej, ale aj stredovej formácii. V 39. min prvého polčasu sme sa napriek všetkému ujali vedenia 1:0, keď Škvarka odvrátený rohový kop poslal presne k tyči do súperovej siete. Našťastie druhý polčas bol o niečom inom. Hra bola rýchla, nápaditá, krídelná a svojou neustálou aktivitou sme si vypracovali viacero šancí, z ktorých sme premenili tri. Najskôr v 42. min našiel Červený presnou kolmicou Kaderu, ktorý zvýšil na 2:0. V 56. min unikol po pravej strane Morong a svoj prudký, ale presný center doslova doniesol Kadera na hrudi do súperovej bránky. Posledný gól padol po výbornej vertikálnej spolupráci z ľavej strany Škvarka – Červený – Škvarka a presne zakončujúci bol Morong. Víťazstvo je zaslúžené, ale výkon musí byť jednoznačne lepší.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 15. kolo:
Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0 (1:0)

AS: Súdny - Matejka, Svatík, Dzurilla, Škvarka (58. Pagáč) - Šproch, Lobotka (53. Červený), Sluka, Hrošovský (77. Liška) - Kadera, Morong

Ján Blaháč (tréner): „Hľadať výhovorky, prečo sme posledný zápas jasne prehrali, by boli zbytočné. Jednoducho naša výkonnosť má klesajúcu tendenciu. Už v predchádzajúcich dvoch kolách to bolo zrejmé, ale že výkon bude na takej nízkej úrovni, akú sme predviedli teraz na Slovane, to nik nepredpokladal. Odohrali sme jednoznačne najslabšie stretnutie v doterajšej časti súťaže. Realizačnému tímu to nie je ľahostajné a do budúcnosti budú nielen z tohto stretnutia vyvodené patričné opatrenia. Za výkon družstva sa hanbíme! Keď tím nedokáže za 80 minút vystreliť na súperovu bránku ani raz, tak to je naozaj na zamyslenie. Nehovoriac o tom, že súper mohol vyhrať aj vyšším rozdielom. Boli by sme radi, aby už nasledovala súťažná prestávka, ale na základe rozhodnutia ŠTK SFZ sa bude 7. novembra predohrávať prvé jarné kolo a to ideme hrať do Košíc. Ak sa budeme prezentovať takýmto výkonom, tak na toto stretnutie ani nemusíme cestovať. Určite si stretnutie rozoberieme a sme zvedaví na reakcie hráčov. Choroby, zranenia, škola, málo šťastia – výhovorky, všetko sú to len plané výhovorky! V prvom rade sa treba pozrieť na svoj individuálny výkon. Chceš byť lepší – hraj, makaj, nesťažuj sa, zatni zuby a napreduj! Inak sa nezlepšíš a neposunieš výkonnostne ďalej, ale budeš prešľapovať na jednom zabudnutom mieste. Chceš zopakovať dnešný výkon – radšej už nepríď! Chceš naň zabudnúť a celou svojou vnútornou a vonkajšou energiou sa opäť dostať na krivku, ktorá má vzostupnú úroveň – príď, čakajú ťa ľudia, ktorí ti chcú pomôcť!“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 14. kolo:
Petržalka – AS Trenčín 3:0 (1:0)

AS: Valovič - Habánek, Bednárik, Ranko, Mazáň - Mihok (Čakloš), Chrenko (Šulek), Valko (Bariš), Skovajsa - Priecel (Filip), Jurica

Milan Spurný (tréner): „V úvode zápasu mal Mihok solídnu šancu ktorú, ale zle riešil. Domáci mali sériu rohových kopov, z ktorých sa nedostali do zakončenia. V druhom polčase v čase nášho optického tlaku kopali domáci priamy kop, z ktorého nám dali gól. Do zápasu sme sa chceli dostať kontaktným gólom, ale nedokázali sme si vytvoriť šancu. Tretí gól sme dostali v závere stretnutia, keď sa hralo hore-dole, náš krajný obranca zbytočne išiel na zem loptu nezasiahol a domáci pohodlne do prázdnej bránky zvýšili svoje vedenie. Zápas mal dobré tempo, obe družstvá chceli hrať futbal, nám chýbala kvalita v útočnej fáze a v defenzíve nás domáci potrestali po každej našej chybe a preto zvíťazili zaslúžene.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 15. kolo:
AS Trenčín – Dubnica 0:3 (0:1)

AS: Jánošík - Antošík, Ďuráči, Škarbala, D. Stránsky - Ábel - F. Stránsky, Kucharík, Juliny, Krasňan - Gažo (44. Repa)

Eduard Pagáč (tréner): „Prvý krát sme zmenili systém na 4-1-4-1, s tým, že sme chceli uhrať stred ihriska, čo sa nám aj v prvom polčase darilo. Gól sme v prvom polčase dostali po chybe na pravej strane. Vstup do druhého polčase bol z našej strany katastrofálny, keď sme už po 30 sekundách inkasovali gól. Nedokázali sme sa z tohto gólu spamätať, zostali sme nervózni a kazili veľa lôpt.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 15. kolo:
AS Trenčín – Dubnica 0:4 (0:3)

AS: Zemanovič - Kohout, Blažej, Valaštín, Stankovič - Sedláček, Jančo, Holíček, Polhorský - Jánošík, Polák

Ľubomír Paraska (tréner): „V tomto zápase nie je veľmi z našej strany čo hodnotiť. Napriek tomu, že nám chýbali nejakí hráči som bol veľmi sklamaný z výkonu celého družstva. Do 23. min nás držala nad hladinou obrana, ale po prvom góle aj tá začala chybovať. Prvé dva góly sme dostali po situáciách, keď sme dvakrát mali loptu možnosť bez nejakého tlaku odkopnúť a nepodarilo sa nám to na viac ako dva metre. Tretí gól padol po centri z pravej strany. Druhý polčas bol odrazom toho prvého. Na ihrisku hralo futbal len jedno družstvo a naše to nebolo. Výsledkom bol štvrtý gól v našej sieti. V našej hre chýbala akákoľvek kombinácia, najviac sme si dali tri prihrávky po sebe, aj to až na konci. Hráči hrali alibisticky, žiadna ponuková činnosť. S výnimkou obrany v prvej časti hry sme prehrávali všetky osobné súboje. V tomto zápase sme veľmi sklamali. Bez výnimky.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – ČFK Nitra 6:1 (4:0)
Góly AS: Petruš, Prekop 2, L. Mizerák, Šulek, V. Škultéty

AS: Miškolci (41. J. Škultéty) - Jakúbek, Šulek, A. Mizerák - L. Mizerák (31. Škára), Bariš, Kolesár (V. Škultéty) - Prekop, Petruš (31. Švehla)

Roman Rýdzi (tréner): „Zopakovali sme dobrý výkon z minulého zápasu a súpera sme prevýšili vo všetkých herných činnostiach. Naša hra spočívala v kombináciách po zemi na 2-3 dotyky, čo spôsobovalo fyzicky zdatnejšiemu súperovi problémy. O všetkom hovorí fakt, že za stavu 3:0 nám rozhodca vylúčil brankára za chytenie lopty mimo pokutového územia a ešte aj so siedmimi hráčmi sme dali súperovi tri góly.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 11. kolo:
Lokomotíva Trnava – AS Trenčín 1:2 (1:1)
Góly AS: Prekop, Kolesár

AS: Mihala - Jakúbek, Šulek, A. Mizerák - L. Mizerák (31. Škára), Bariš, Kolesár (31. V. Škultéty) - Prekop, Petruš (31. Švehla)

Roman Rýdzi (tréner): „Súperovu hru – nakopávanie lopty na fyzicky silných hráčov – sme eliminovali kombinačne hrou po zemi, ktorou sme si vytvorili okrem posledných desiatich minút druhého polčasu súvislý tlak. Súpera sme nepustili do žiadnej šance. Gól sme dostali po tečovanej strele. Naša výhra bola zaslúžená.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – ČFK Nitra 0:1 (0:0)

AS: Minaroviech - Arnold, Čvanda, Gyurek - Getta, Marcinát, Rechtorík - Štefánik, Gregorovič
Striedali: Cenkner, Halgoš, Jankovský, Malovec, Palman, Ševčík, Zemanovič

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas sme začali vlažne a trvalo nám 15 minút kým sme sa dostali ako tak do tempa. Druhá polovica prvého polčasu bola z našej strany lepšia ale bez šance. V druhom polčase sme sa zlepšili mali sme loptu častejšie pod kontrolou, ale inkasovali sme po brejku súpera. Gól sme nedokázali streliť pretože sme ohrozovali bránu súpera iba strelami z diaľky, ktoré brankár hostí bez problémov kryl a do vyloženej šance sme sa nedostali.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 11. kolo:
Lokomotíva Trnava – AS Trenčín 1:1 (0:1)
Gól AS: Gregorovič

AS: Minaroviech - Arnold, Čvanda, Zemanovič - Getta, Halgoš, Marcinát - Štefánik, Gregorovič
Striedali: Adamať, Blízik, Cenkner, Jankovský, Minárik, Rechtorík, Rezníček

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas sme začali aktívne dobre sme kombinovali súper sa dostával na našu polovicu len pri výkopoch od brankára alebo po odkopoch obrancov. V 15. min sme sa ujali vedenia, keď Halgošovú strelu tečoval do bránky Gregorovič. Aj po góle sme hru kontrolovali, súper hrozil len po brejkoch, ale výraznejšiu šancu si nevypracoval. V druhom polčase sa hra vyrovnala, súper prebral iniciatívu, šance sa však striedali na oboch stranách. V 52. min sme inkasovali po zlom odkope z dorážky. Záver bol vyrovnaný obe družstva mali šance ale gól už nepadol.“