Zápasy - archiv 21.9.2009

Mládežnícke tímy vybojovali iba dve víťazstvá

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Uplynulé dni mládežníckym tímom AS Trenčín príliš nepriali. Ich minulotýždňová bilancia znie desať zápasov – dve víťazstvá, tri remízy a päť prehier. Po tri body si pripísali iba mladší dorastenci (U16) po víťazstve v II. lige nad Púchov (4:0) a mladší žiaci (U13) po domácom prvoligovom triumfe nad susednou Dubnicou.

Líder prvej ligy staršieho dorastu prehral v Žiline 0:2, ale napriek tomu je na priebežnej prvej priečke. Mladší dorastenci prehrali na rovnakom ihrisku po dobrom výkone 2:3 a z druhej priečky sa zosunuli na aktuálne tretie miesto.

Starší dorast (U19, I. liga) - 9. kolo:
MŠK Žilina – AS Trenčín 2:0 (1:0)

AS: Draškovec - Mich. Gajdošík, Hladík, Kvasnica, Číbik - Štefánik - Mondek, Mišák (46. Trebatický), Ďanovský, Holúbek - Malec (60. Rybanský)

Radúz Dorňák (tréner): „Hráči od začiatku neplnili taktické pokyny. Zasunuli sa do hlbokého bloku a sami tak otvorili súperovi priestor. Naviac, v nebezpečných priestoroch sme bránili veľmi voľne a nedôrazne. Žilina sa preto v prvej časti zápasu dostala do asi štyroch gólových situácií a len vďaka  vynikajúcemu Draškovcovi ani jednu nepremenila. My sme podnikli niekoľko rýchlych protiútokov, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Najväčšiu príležitosť sme si vypracovali po signále pri rohovom kole, ale Číbik nezvládol koncovku. Doslova niekoľko sekúnd pred hvizdom rozhodcu sme si dali zbytočný vlastný gól. V druhom polčase sme nielen vyrovnali hru, ale mali sme aj optickú prevahu, ale domáci z defenzívneho postavenia podnikali nebezpečné kontry a v závere stretnutia sa mu jedna z nich podarila zúročiť na poisťovací  gól.  Bezchybný výkon podal hlavný rozhodca Gábor, ktorý nekúskoval hru a nechal optimálnu mieru tvrdosti. Domáci zvíťazili zaslúžene.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 7. kolo:
AS Trenčín – Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

AS: Žák - Hrnčár (45. Vlnka), Ďuriška, Vozár, Agafon - V. Gajdošík, Bartoš, Bakalík, Kozic (45. Szabó) - Trebatický (55. Bretschneider) - Horčičák (75. Lacko)

Miroslav Karas (tréner): „Psychicky sme nezvládli eufóriu po víťazstve v Prievidzi. Napriek vyrovnanému začiatku, keď sme po inkasovanom góle mali tri gólové príležitosti, sme postupne strácali iniciatívu a veľké problémy nám robila rýchlosť súperových útočníkov. V druhom polčase po vystriedaní sme sa snažili ešte niečo urobiť s výsledkom, ale kvalitný brankár súpera nám nedovolil nič a inkasovali sme ďalšie góly z rýchlych protiútokov.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Púchov 0:2 (0:1)

AS: Hunka - Hrnčár, Ďuriška (46. Fraňo), Vozár, Agafon - Vlnka (79. Hoppan), Szabó (75. Lacko), Bakalík, Kozic - Bartoš - Bretschneider (88. Žabár)

Miroslav Karas (tréner): „V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Hostia využili chybu našich stopérov na vstrelenie gólu po rýchlom protiútoku a my sme sa v koncovke nedokázali presadiť. Druhý polčas sme mali hru vo svojej moci, ale nedokázali sme streliť gól ani z najvyloženejších príležitostí. Inkasovali sme po strele z priameho kopu z hranice šestnástky.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 9. kolo:
MŠK Žilina – AS Trenčín 3:2 (1:1)
Góly AS: Pupiš (11 m), vlastný

AS: Súdny - Matejka (41. Svatík), Dzurilla, Pagáč, Szántó (69. Vitkovský) - Morong, Lobotka, Pupiš, Červený (51. Kyselica) - Kadera (60. Bezák), Mazák

Ján Blaháč (tréner): „Taký vie byť futbal. Pred týždňom proti Trnave sme si na základe predvedeného výkonu nezaslúžili ani bod, dnes v Žiline sme odohrali najlepšie stretnutie v tomto ročníku a vyšli sme naprázdno. Chlapci predviedli vynikajúci výkon, žiarila najmä stredová formácia Morong, Lobotka, Pupiš, Červený. Traja naši hráči po stretnutí nemôžu dobre dostupovať a štvrtý v poradí Červený skončil po kriminálnom zákroku domáceho futbalistu (dostal len žltú kartu) v žilinskej a neskôr v trenčianskej nemocnici. Nechceme negovať výkon domáceho celku, ale takýmto spôsobom, akým sa prezentovali zvlášť v druhom polčase, by boli viac prospešní v americkom futbale alebo zápasoch kung-fu. Domáci strelili prvý gól po Szántóvom zaváhaní. Vyrovnali sme po vzorovej spolupráci Moronga s Lobotkom. Prvý menovaný bol v jasnej šanci podrazený domácim brankárom v pokutovom území. Penaltu úspešne realizoval Pupiš (1:1). Hrali sme stále aktívne, kombinačne, rýchlo, škoda, že len koncovka nemala správny smer. Druhý polčas začali lepšie domáci, keď priamy kop z 25 metrov preletel spleťou tiel a skončil v našej sieti. Opäť sme prevzali taktovku a následne prišlo zo strany domácich to, o čom sme písali skôr. Napriek tomu sme súpera zatlačili do ich pokutového územia a v 57. min si dezorientovaný domáci hráč strelil vlastný gól (2:2). Po tomto momente prišiel festival nepremenených našich šancí – Kadera, Morong, Bezák, Kyselica a trikrát zaváhal Pupiš. V 69. min po jednom z viacerých domácich brejkov vsietili Žilinčania do našej otvorenej obrany víťazný gól. Do konca stretnutia sme stále dobíjali domácu bránku, ale neúspešne. Sme radi, že hráči si zobrali naše kritické slová po domácom stretnutí s Trnavou k srdcu a ukázali sa v pozitívnom svetle.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 7. kolo:
AS Trenčín – Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
Gól AS: Jurica

AS: Žáčik - Bariš, Bednárik, Šulek, Skovajsa - Molnár (Priecel), Čenteš, Valko (Ranko), Kochan (Čakloš) - Chrenko (Michalík), Jurica

Milan Spurný (tréner): „V úvode zápasu sme urobili sériu chýb, za ktoré nás súper potrestal gólom. Jurica vyrovnal ukážkovou strelou spoza šestnástky. Potom z pravej strany prihrával Molnár pred bránku, lopta brankárovi vypadla a súper odkopom trafil Juricu, od ktorého sa odrazila nad prázdnu bránku. Na druhej strane mal Slovan šancu po zlom vybehnutí nášho brankára. V druhom polčase nepremenili čisté gólové situácie Jurica (sám na brankára), Michalík (hlavička), Priecel (v poslednej chvíli si sám loptu odkopol). Slovan mal priamy kop, ktorý náš brankár bravúrne vyrazil. Zápas mal dobré tempo zásluhou oboch družstiev aj preto, lebo obaja chceli dať víťazný gól. Nebudem nikoho chváliť, lebo tých čo som minule vyzdvihol, som musel striedať.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Púchov 4:0 (1:0)
Góly AS: Jurica 2, Skovajsa, Michalík

AS: Žáčik - Šulek, Bednárik, Ranko, Jurdík - Priecel (Molnár), Čakloš, Bariš (Valko), Skovajsa (Mareček) - Michalík (Líška), Jurica

Milan Spurný (tréner): „Urobili sme ďalšie zmeny v základnej zostave. V úvode stretnutia sme nakopávali vysoké lopty na pripravenú obranu súpera, lebo v zhustenom priestore na súperovej polovici sa nám ťažko kombinovalo. Do vedenia sme sa dostali po individuálnej akcii Skovajsu a jeho krížnej strele. Potom nastrelil Jurica žrď a Valkovu dorážku súper zblokoval. Úvod druhého polčasu nás zastihol nekoncentrovaných, súper sa síce do vážnejšej šance nedostal, ale my sme strácali ľahké lopty a málo sme sa hýbali. Upokojil nás až gól Michalíka, ktorému ideálne prihral Molnár. Na 3:0 zvýšil Jurica z priameho kopu. Potom ten istý hráč upravil na 4:0 hlavou do prázdnej bránky. Záver zápasu súper nezvládol, keď miesto futbalu sa jeho hráči venovali rozhodcovi a tvrdým zákrokom.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 10. kolo:
Senica – AS Trenčín 3:0 (2:0)

AS: Horváth (36. Amcha) - Antošík, Bero, Škarbala, Vlado - Bezunk, Ďuráči, Kucharík, Ábel (64. Stankovič) - Repa, F.Stránsky (46. Gažo)

Eduard Pagáč (tréner): „Prvý polčas bol obojstranne bojovný s dobrým nasadením, súper však z dvoch striel dokázal dať dva góly. Predchádzali im individuálne chyby, pri prvom góle Vlada, pri druhom Škarbalu. V druhom polčase bol súper aktívnejší, dokázal si vypracovať štyri šance, ale gól dal po strele z diaľky. Bol to dobrý zápas, ale mi sme sa dokázali presadiť iba po súperovu šestnástku.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 10. kolo:
Senica – AS Trenčín 4:4 (3:1)
Góly AS: Polák 3, Valaštín

AS: Zemanovič - Vlček, Blažej, Valaštín, Vasko - Hladký (59. Kohout), Jančo, Holíček, Polhorský (36. Sedláček) - Polák, Jánošík

Ľubomír Paraska (tréner): „Zápas slabšej úrovne bol skôr o bojovnosti a nasadení ako futbalovej kvalite. Začali sme dobre, keď po rohovom kope sa presadil Valaštín. Aj po góle sme boli lepší v držaní lopty a viac sme hrali na súperovej polovici. Po štvrťhodine zápasu odkopli hráči súpera lopty, pri ktorej chybovali dvaja naši hráči a útočník Senice samostatný nájazd premenil. Nasledovala obdobná situácia, keď dlhá prihrávka na našej ľavej strane preletela až za obranu, odkiaľ nasledoval center a súperov hráč skóroval. Tretí gól padol, keď sa Senica presadila po ľavej strane. V druhom polčase sme začali dobre my. Z dvoch prihrávok za obranu skóroval Polák, tretí gól pridal po slabom odkope brankára. Okrem toho sme mali ešte dve čisté šance, jedna strela skončila na brvne. Súper skóroval z priameho kopu, ktorý bol prinajmenšom diskutabilný a nie som si ani istý, či bola lopta po strele od brvna za bránkovou čiarou nakoľko sa lopta odrazila von. Celkovo ma tento zápas trochu sklamal, ale oceňujem snahu hráčov v druhom polčase.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 6. kolo:
AS Trenčín - Dubnica 1:0 (0:0)
Gól AS: Bariš

AS: J. Škultéty (41. Mihala) - Jakúbek (41. Petruš), Šulek, A. Mizerák (41. Marušinec) - Bulejko - L. Mizerák (41. Kolesár), Bariš (41. Škára), V. Škultéty (41. Švehla) - Prekop

Roman Rýdzi (tréner): „Bol to vyrovnaný zápas, kde si obe mužstvá dokázali vytvoriť viacero gólových príležitostí, ktoré však nedokázali využiť. Dubnica mal viac loptu vo svojej moci v prvom polčase, my naopak v druhom. Gól padol v poslednej minúte, kde brankár súpera spravil individuálnu chybu. Viac by svedčila tomuto zápasu remíza.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 6. kolo:
AS Trenčín – Dubnica 0:0

AS: Minaroviech - Arnold, Čvanda, Gyurek - Getta, Halgoš, Rechtorík - Štefánik, Gregorovič
Striedali: Cenkner, Gróf, Minárik, Miškolci, Orság, Palman, Ševčík, Zemanovič

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas sme zvládli pomerne dobre, snažili sme sa kombinačnou hrou prekonať obranu súpera a aj keď sme sa niekoľkokrát dostali do sľubnej šance nepremenili sme ju, pretože s koncovkou máme obrovské problémy. Napriek tomu sa dalo na našu hru vcelku pozerať a oproti minulým zápasom ju hodnotím pomerne pozitívne. Chýba nám však väčšia túžba presadiť sa a v neposlednom rade aj väčšia kvalita v ofenzíve.“