Zápasy - archiv 25.8.2009

Starší a mladší dorastenci naďalej lídrami bez straty

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Najsledovanejšie mládežnícke tímy AS Trenčín robia klubu naďalej vynikajúcu reklamu. Starší a mladší dorastenci sú v najvyššej súťaži po štvrtom kole prví bez straty jediného bodu a impozantným skóre 12:4, resp. 10:3. Oba tímy si počas uplynulého týždňa pripísali plný bodový zisk v Dunajskej Strede. Úspešné boli aj druholigové rezervy oboch tímov, ktoré bodovali naplno v Leviciach.

Po tri body získali aj oba tímy starších žiakov, keď vysoko vyhrali v Považskej Bystrici. Tím do 15 rokov vyhral 4:0 a chlapci do 14 rokov nadelili súperovi dokonca debakel 18:0. Počas uplynulých dní sa nedarilo iba mladším žiakom. „Trinástka“ doma remizovala s Myjavou 1:1 a „dvanástka“ prehrala 0:2.

Starší dorast (U19, I. liga) - 4. kolo:
Dunajská Streda – AS Trenčín 2:4 (1:3)
Góly AS: Číbik, Malec, Mišák, Ďanovský

AS: Feriančík - Gajdošík Michal, Hladík, Kvasnica, Číbik - Rybanský - Mondek, Štefánik, Holúbek – Mišák - Malec
Striedali: Ďanovský, Žák

Radúz Dorňák (tréner): „Po vysokej prehre nášho súpera v Prešove (0:7) sme nastúpili s cieľom zvíťaziť. Do zápasu sme vstúpili sebavedomo a rýchlo sme viedli 2:0. Navyše sme nevyužili ďalšie dve alebo tri šance. Skóre stretnutia otvoril Číbik po rohu a na rozdiel dvoch gólov zvýšil Malec po rýchlom protiútoku. Vývoj zápasu sa ale skomplikoval po vylúčení brankára Feriančíka. Rozhodcovia nám naviac nechceli pripustiť pri striedaní do hry ani náhradného brankára Žiaka. Preto musel zaskakovať stredopoliar Rybanský, ktorý kapituloval z následného priameho kopu. Ešte v prvom polčase sme po rohom kope zvýšili Mišákom na 1:3. Po zmene strán a intervencii delegáta pustil hlavný rozhodca do brány Žáka. Po zvyšujúcom sa tlaku dosiahli domáci druhý, ale to bolo z ich strany všetko. V závere stretnutia sme nevyužili tri smrtiace brejky, no vďaka čerstvému a koncentrovanému Ďanovskému sme napokon upravili na konečných 4:2. Mužstvo ukázalo nezlomnú vnútornú silu a hoci hralo len v desiatich hráčoch, bolo schopné dvakrát skórovať.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 4. kolo:
Levice – AS Trenčín 2:4 (1:0)
Góly AS: Horčičák 2, V. Gajdošík, Bartoš

AS: Hunka - Hrnčár, Ďuriška, Fraňo, Agafón - V. Gajdošík, Szabo, Bakalík, Kozic - Bartoš, Horčičák
Striedali: Bretschneider, Vlnka

Miroslav Karas (tréner): „V prvom polčase  sme z jedinej šance súpera inkasovali napriek tomu, že sme si pomerne dobre plnili defenzívne úlohy. Prechádzali sme výborne do rýchlych protiútokov, ale nedarilo sa nám realizovať kvalitnejšie finálne prihrávky. To sa výrazne zlepšilo v druhom polčase, čoho výsledkom boli strelené góly. Okrem vynikajúcich individuálnych výkonov Horčičáka a Fraňa je nutné vyzdvihnúť aj silu kolektívu, ktorý sa nezlomil ani po tom, keď sme prehrávali už 0:2 hneď na začiatku druhého polčasu.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 4. kolo:
Dunajská Streda – AS Trenčín 0:2 (0:1)
Góly AS: Bezák 2

AS: Súdny - Sluka, Pagáč, Dzurilla, Szántó - Šproch, Kyselica, Lobotka, Svatík - Mazák, Bezák
Striedali: Červený, Kadera, Pupiš, Schroner

Ján Blaháč (tréner): „Do zápasu sme vstúpili veľmi odvážne a nebojácne, podobne ako predtým v Nitre. Už v 6. min sme po priamom kope nebezpečne ohrozili domácu bránu. V 10. min Pagáč ukážkovo vysunul Bezáka, ktorý si v šestnástke položil domáceho stopéra a ľavou nohou obstrelil brankára. Od 15. min sa hra vyrovnala a prebiehala prevažne v strede ihriska. V druhom polčase bolo zo strany domácich cítiť odhodlanie o vyrovnanie, ale v záverečnej fáze neboli nebezpeční. Naopak, my sme umne kontrolovali priebeh hry a o zápase mohlo byť rozhodnuté už skôr. V 68. min však Bezák opäť prestrelil domáceho brankára a dodal nám pokoja. Zápas môžem hodnotiť pozitívne a už teraz sa tešíme na sobotňajšie derby stretnutie s Dubnicou.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 4. kolo:
Levice – AS Trenčín 0:2 (0:1)
Góly AS: Bednárik, Čenteš

AS: Žáčik - Habánek, Bednárik, Ranko, Jurdík - Mihok, Čenteš, Valko, Skovajsa - Opatovský, Jurica
Striedali: Kochan, Mazáň, Šulek, Vlčko

Milan Spurný (tréner): „V slabom zápase nás súper vôbec nepreveril. Naopak, my sme sa prispôsobili ich pomalému tempu. Držali sme síce loptu pod kontrolou, ale nedokázali sme si vypracovať šance. Prvý gól sme dali po priamom kope, keď takmer z bránkovej čiary prekonal súperovho brankára Bednárik. Všetky ostatné náznaky príležitostí sme riešili pomaly a čitateľne. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Druhý gól sme pridali po snáď prvej futbalovej akcii zápasu, v ktorej boli zapojení Mihok, Habánek a Čenteš. Potom domáci brankár chytil samostatný nájazd Kochanovi. Ďalšie dobré príležitosti mali Mazáň. Prehadzoval brankára, no netrafil bránku. Kochanovú strelu pod brvno vyrazil domáci gólman. Solídne zahrali Jurdík a Valko.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 4. kolo:
Považská Bystrica – AS Trenčín 0:4 (0:3)
Góly AS: Bero 2, Vlado, Ďuráči

AS: Horváth - Antošík, Bartovič, Škarbala, D. Stránsky - Ábel, Bero, Ďuráči, Vlado - Kucharík, Repa
Striedali: Bezunk, Duda, Gažo, F. Stránsky

Eduard Pagáč (tréner): „Začali sme veľmi aktívne a už po prvých dvanástich minútach sme vyhrávali 3:0. V prvom polčase sme hrali dobre a súpera sme nepustili na našu polovicu, ale nedokázali sme dať ďalšie góly. Nepremieňali sme vyložené šance. V druhom polčase to bol z našej strany iba priemerný výkon. Mali sme síce loptu stále pod kontrolou, ale nedokázali sme dotiahnuť šance do úspešného konca. Až chvíľu pred koncom sa presadil znovu Bero. S prvým polčasom som spokojný, v druhom sme neboli aktívni v súperovej šestnástke.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 4. kolo:
Považská Bystrica – AS Trenčín 0:18 (0:10)
Góly AS: Polák 6, Juliny 6, Jančo 2, Sedláček 2, Vasko 2

AS: Zemanovič - Vlček, Blažej, Valaštín, Kotrík - Jančo, Juliny, Holíček, Vasko - Polák, Sedláček
Striedali: Jánošík, Polhorský

Ľubomír Paraska (tréner): „V zápase sme jednoznačne dominovali. Pozitívne bolo, že sme hrali stále trpezlivo, neprehusťovali stred, nerobili nevynútene chyby a viac menej sa neuchýlili k sebectvu. Negatívom bolo to, že niektorí hráči napriek slabšej kvalite súpera, nedominovali spôsobom, akým by mohli a mali.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 2. kolo:
AS Trenčín – Myjava 1:1 (0:0)
Gól AS: Kopecký

AS: J. Škultéty - Kopecký, Šulek, A. Mizerák - Bulejko - L. Mizerák, Marušinec, V. Škultéty - Kolesár
Striedali: Mihala, Petruš, Švehla

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 2. kolo:
AS Trenčín – Myjava 0:2 (0:1)

AS: Minaroviech - Armold, Čvanda, Gróf - Getta, Halgoš, Rechtorík - Štefánik, Gregorovič
Striedali: Blízik, Cenkner, Hodál, Marcinát, Minárik, Rezníček, Zemanovič

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas bol vyrovnaný, v niektorých fázach mal navrch súper, v niektorých naši hráči. Z pohľadu defenzívy to bolo na slušnej úrovni avšak vôbec sme sa nepresadili v útočnej fáze a keďže sme súperovu bránu v podstate ani neohrozili, lepší výsledok sa nedal očakávať.“

Najbližší program:
Starší dorast (U19): AS Trenčín – Dubnica (29. augusta, 10.00)
Starší dorast (U18): AS Trenčín – Senica (30. augusta, 10.00)

Mladší dorast (U17): AS Trenčín – Dubnica (29. augusta, 12.15)
Mladší dorast (U16): AS Trenčín – Senica (30. augusta, 12.15)

Starší žiaci (U15): AS Trenčín – Levice (26. augusta, 15.00)
Starší žiaci (U15): AS Trenčín – Malacky (30. augusta, 10.00)

Starší žiaci (U14): AS Trenčín – Levice (26. augusta, 17.00)
Starší žiaci (U14): AS Trenčín – Malacky (30. augusta, 12.00)

Mladší žiaci (U13): P. Bystrica – AS Trenčín (29. augusta, 10.00)
Mladší žiaci (U12): P. Bystrica – AS Trenčín (29. augusta, 11.30)

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).