Aktuality - archiv 19.6.2009

Trenčania po dobrom výkone v Žiline tesne prehrali

MŠK Žilina – AS Trenčín 4:3 (3:1).

Aj v druhom prípravnom zápase sa Trenčania postavili proti špičkovému slovenskému tímu. Po prehre v Trnave nasledoval ďalší neúspešný výsledok v Žiline. V súboji s druhým tímom uplynulého ročníka Corgoň ligy ale hráči AS ukázali v porovnaní s prvým duelom badateľné zlepšenie.

Na hlavnom ihrisku žilinského štadióna sa hralo od začiatku rušné stretnutie. Už v 12. min videli diváci prvú gólovú explóziu. Vladavičovu krížnu strelu z vnútra pokutového územia Rožník iba vyrazil pred voľného Oravca a ten ju bez väčšej námahy upratal do siete. Na 2:0 pre domácich zvýšil v 20. min po Rilkeho centri nechytateľnou strelou Vladavič. O päť minút neskôr prišla jedna z hviezdnych chvíľ Gergela. Reprezentant do 21 rokov poslal po efektnej Báezovej prihrávke nechytateľný projektil z necelých 30 metrov priamo do šibenice Dúbravkovej brány. Po polhodine hry sa zrodila ďalšia oku lahodiaca kombinácia AS. Po osi Báez – Lukšík sa lopta dostala opäť ku Gergelovi, tentoraz jeho delovku zastavilo brvno brány MŠK. Miliónkrát vyslovené pravidlo nedáš - dostaneš našlo svoje opodstatnenie v nasledujúcich okamihoch. Z protiútoku pálil z uhla Vladavič, lopta sa popod Rožníka dostala k Oravcovi, ktorý si pripísal svoj druhý gól v zápase.

Pred druhým polčasom prepustil Báez miesto Knappovi. Práve kapitán AS rozohral v 55. min roh. Ševela najskôr hlavou opečiatkoval brvno, lopta sa však k nemu vrátila a skúsený obranca druhý pokus premenil na ďalší gól Trenčanov. Už o dve minúty mohlo byť vyrovnané. Lukšík sa pokúsil o technický lob z polovice ihriska. Vybehnuvší brankár sa ale v posledných okamihoch stihol vrátiť a hroziace nebezpečenstvo odvrátil na roh. Nasledovali dve hektické minúty. Najskôr Jež prízemnou strelou z rohu „veľkého vápna“ zvýšil na 4:2 pre Šošonov. Už o niekoľko sekúnd neskôr vyleteli do vzduch aj Kubíkove ruky. Po individuálnej akcii obišiel aj brankára MŠK a opäť znížil na rozdiel jediného gólu. V 68. min sa dostal do tutovky Oravec, Rožník ale potvrdil svoju ambíciu bojovať o post brankárskej jednotky AS. Mladý gólman neinkasoval ani po následnej Rilkeho strele mieriacej tesne vedľa troch žrdí. V 84. min sa po kolmici za obranu Trenčanov rútil Vladavič priamo na Rožníka, brankár mu však svojim zákrokom vystavil stopku. Trenčania pohrozili ešte štandardnou situáciou Knappa. Obrana vicemajstra jeho center odvrátila na roh.

MŠK Žilina – AS Trenčín 4:3 (3:1)

Góly: 12. a 31. Oravec, 20. Vladavič, 58. Jež - 25. Gergel, 55. Ševela, 59. Kubík

Domáci: Dúbravka - Angelovič, Šourek, Piaček, Zlatkovič - Rilke, Jež, Hasanovič, Vladavič - Oravec, Gadar, striedal: Žilák

Hostia: Rožník – Kleščík (70. Bizub), Ševela, Godál, Valla – Gergel (72. Čögley), Báez (46. Knapp), Lukšík (89. Marušinec), Čirik (89. Zvala) – Hlohovský (63. Mazán), Kubík