A-tím 19.8.2017

Tretí domáci zápas bez zisku troch bodov

Zverenci trénera Martina Ševelu nezužitkovali na zisk troch bodov ani tretí domáci zápas nového ročníka Fortuna ligy. MFK Zemplín Michalovce podľahli 1:2 (0:0). Jediný gól AS Trenčín zaznamenal Hilary Gong.
1:2 (0:0)
5. kolo, 19:00
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce

AS Trenčín | Šemrinec – Kleščík, Šalata, Šulek, Skovajsa – Paur (71. Janga), El Mahdioui, Zubairu - Gong, Mance (71. Čatakovič), Kvocera (46. Beridze)

MFK Zemplín Michalovce | Kira – Sverchinski, Kavka, Carrilo, Božok – Grič, Bednár – Koscelník (90.+ Turik), Žofčák, Šimčák (90.+ P. Kolesár) – Matič (79. Bragin)

Góly: 77. Gong - 65. a 70. Koscelník

Žlté karty: 73. Šulek, 85. Beridze, 87. El Mahdioui – 46. Grič, 84. Bednár

Rozhodovali: Horváth – Ferenc, Bednár

Diváci: 1615

Komentár

Zápas sme začali aktívnejšie než hostia. Využívali sme najmä rýchlonohého krídelníka Gonga, na ktorého obrana Michaloviec nedokázala nájsť úspešný recept. Obranné rady východniarov však boli dobre organizované. V 14. min skúšal šťastie spoza šestnástky El Mahdioui a jeho pokusu nechýbalo veľa, aby sa lopta dostala do brány. Po dobrom začiatku sa postupne z ihriska vytratila presnosť a hoci sme naďalej boli aktívnejším tímom, nedokázali sme nič nebezpečné vymyslieť. Hostia sa zamerali na bránenie vlastnej polovice, čo sa im vďaka mnohým nepresnostiam na našej strane podarilo. V 32. min bol blízko k vedúcemu gólu Paur. Po odrazenej lopte z pár metrov nedokázal trafiť Kirovu bránu. V závere polčasu Mance preveril tvrdou strelou spoza veľkého vápna Kiru. Vyrazenú strelu nedokázal do siete prepasírovať Paur.

Ani úvod druhého polčasu veľkú zmenu na ihrisku nepriniesol. Naša snaha bola neefektívna a končila sa pred pokutovým územím. V 59. min mohol poslať AS do vedenia El Mahdioui. Jeho pokus z viac ako dvadsať metrov sa však odrazil iba od žrde. Udrelo však na opačnej strane. Po jednom z ojedinelých výpadov Michalovčanov Šimčák nacentroval na zadnú tyč a hlavičkou otvoril skóre Koscelník. O päť minút Šemrinec podbehol rohový kop a Koscelník už nemal problém hlavou pridať svoj druhý gól v stretnutí. V 75. min mohlo byť ešte horšie. Z priameho kopu trafil Žofčák iba brvno. Gól napokon prišiel aj na našej strane. V 77. min Gongovo zakončenie ešte Kira pokryl, avšak na dorážku toho istého hráča už bol prikrátky. Desať minút pred koncom volala po vyrovnaní kombinácia striedajúceho Jangu s Čatakovičom. Chýbala len presná muška. Keď v záverečnej minúte Kleščík hlavičkou opečiatkoval žrď, hostia si odviezli zo Sihote všetky body.

Fanúšikovia | Počas prestávky ligových zápasov prichádza Pepsi trefa

AS Trenčín prináša v spolupráci s partnerom pitného režimu klubu novú...

ASTV 16.4.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac marec

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca marec

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...