Zápasy - archiv 15.3.2009

Vynikajúci štart starších žiakov, vyhrali v Nitre

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.\r\n

Po zimnej prestávke sa rozbehli aj súťaže mládežníckych tímov AS Trenčín. V nasledujúcom priebehu sezóny vám budeme prinášať nielen výsledky kvarteta nastupujúceho v najvyšších súťažiach, ale aj tímov pôsobiacich v nižších ligách. Vstup štvorice najsledovanejších tímov do jarnej časti I. ligy nedopadol pre AS najlepšie. Z ihrísk súperov priviezli jedno víťazstvo, remízu a dve prehry.

V nasadenom trende z jesene pokračujú starší žiaci, ktorí po tucte víťazstiev v rade prehrali až v poslednom zápase prvej polovice sezóny. Jar otvorili na ihrisku vedúcej Nitry (2:0) a po góloch Klačanského a Mihoka nadviazali na ihrisku najvážnejšieho konkurenta na potešiteľné výkony z jesene. „Hneď na úvod nás čakala azda najväčšia výzva jarnej časti súťaže. Jedna lastovička ešte leto nerobí, ale súboj s Nitrou, najmä vonku, je pre každého bez výnimky zápasom pravdy,“  povedal asistent trénera Roman Marčok a pokračoval: „Rozhoduje každý detail a k úspechu potrebujete silný kolektív, dôveru vo vlastné sily a najmä odvahu. Týmito vlastnosťami sme sa prezentovali v prvom polčase a domáci ohrozili našu bránu iba raz. Naopak my sme boli aktívnejší a šancí sme mali na tri góly. Dobre sme pracovali s loptou, boli sme pohyblivejší a hráči, ktorí to mali vziať na svoje plecia - zabrali. V druhom dejstve domáci preradili na vyšší stupeň a trvalo nám niekoľko minút, kým sme sa dokázali zorientovať. V závere zápasu sme náš dnešný výkon potvrdili druhým zásahom do čierneho.“

Starší dorast prehral na ihrisku vedúcej Dubnice 0:3 (0:1) a z posledných siedmich stretnutí má na svojom konte iba jeden plný bodový zisk, jednu remízu a päť prehier. Trenčania nebodovali hoci prvých tridsať minút mali hru pod kontrolou. Domácich do ničoho nepustili. Gól inkasovaný z priameho kopu však zápas zlomil. Odvtedy Dubnica kontrolovala priebeh stretnutia. Vysokú prehru zaknihovali aj mladší žiaci, keď podľahli pod Zoborom Nitre 1:6 (1:3). Mladší dorastenci uhrali v Dubnici remízu 1:1 (1:1), hoci už v prvom polčase mali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie.