florbal 24.10.2016

Florbalisti stále bez trpkosti prehry, zvládli ôsmy zápas

Florbalisti AS Trenčín zvládli počas víkendu ďalší zápas extraligy. Na domácej palubovke zdolali aktuálne tretí tím súťaže Tsunami Záhorská Bystrica 3:2 po predĺžení. Sériu bez prehry natiahli na osem zápasov. Obrana AS sa v posledných zápasoch prezentuje skvelými výkonmi. Z troch posledných stretnutí AS inkasovali len štyrikrát.

V prvej tretine predvádzali oba tímy najmä taktický florbal. Hralo sa bez väčších šancí, s dlhým držaním loptičky pri rozohrávke a minimom chýb v obrane. Hneď v prvom striedaní druhej tretiny sa trafil domáci Žiaček, pre ktorého to bol prvý gól extraligový gól v kariére. V polovici zápasu dokázal vyrovnať najlepší hráč hostí Steinhubel – 1:1. Na konci druhej tretiny si v strednom pásme prevzal v rýchlosti loptu Matejka a krásnym blafákom oklamal brankára hostí Vilema – 2:1. V tretej tretine sa pokračovalo v taktickej hre. Ani jeden z tímov nechcel spraviť chybu. Šancí bolo na oboch stranách menej. Približne dve minúty pred treťou sirénou dostal po neprehľadnej situácii dvojminútový trest za sekanie Heleš. Súper odvolal brankára a natlačil sa na polovicu AS. Turek v bránke domácich tradične privádzal strelcov Tsunami do zúfalstva, ale dorážkou zblízka sa dokázal minútu pred koncom presadiť kapitán hostí Horecký. Situáciu neuniesol Pavol Heleš a pri návrate z trestnej lavice adresoval rozhodcom pár štipľavých slov. Nasledovala červená karta znamenajúca päťminútový trest. Do konca základnej hracej doby sa Záhorskej Bystrici presilovku využiť nepodarilo a rovnako tomu bolo aj počas nadstaveného času. Turek v bránke domácich sa už tradične rozhodol, že zatiahne roletu. Päťminútové oslabenie hráči AS aj so šťastím prežili a pri hre piatich proti piatim sa necelú minútu pred koncom senzačným spôsobom trafil Matejka – 3:2.

Florbalový klub AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 21. Žiaček (Pavol Heleš), 39. Matejka (Machara), 65. Matejka (Žilinský) - 34. Steinhubel (Kovaľ), 59. Horecký (Kubanský)

Vylúčení: 2:1, navyše: Pavol Heleš 5 minút, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 300 divákov

AS: Turek – Klapita, Pavol Heleš, Machara, Kováč – Žiaček, Matejka, Mikolaj – Ellinger, Peter Heleš, Mandinec – Žilinský, Múčka, Šmatlák – Seewald

Tsunami: Vilem – Dobrovodský, Steinhubel, Jakubík, Kubovič, Kovaľ, Němec, Leonard Haraslín, Lucien Haraslín, Sedlár, Belzár, Zacharda, Horecký, Kubanský, Ťapúš