florbal 3.10.2016

Florbalisti naďalej bez prehry

Florbalisti AS Trenčín ostávajú aj po piatom kole najvyššej domácej súťaže stále bez prehry. Z východu Slovenska si priviezli tri body a ďalšie víťazstvo, ktoré znamená priebežné prvé miesto v tabuľke. V bráne s Petrom Melicherom a v zostave s trojicou mladíkov zvládli zápas proti ŽS Košice (7:5).

Tradične slabšia prvá tretina ukázala, že nováčik extraligy mužov nebude odovzdaným súperom. Matejka síce dokázal rozvlniť sieť Košičanov už pri prvom striedaní, no to bolo od AS v prvej dvadsaťminútovke všetko. Gólostroj sa na dlhé minúty zasekol. Náročná skákajúca drevená palubovka robila problémy v rozohrávke a taktiež pri zakončení. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 2:1 pre Košičanov, ktorým sa dvakrát podarilo ukážkovo premeniť brejkovú situáciu. Florbalisti AS naskočili do druhej tretiny s cieľom dostať sa do správnej hernej pohody, čo sa im podarilo. Výsledok stretnutia otočili vo svoj prospech. Tradične sa darilo dvojici Matejka – Mikolaj. Pridal sa aj vo skvelej forme hrajúci obranca Machara. Po druhej tretine bol stav skóre 4:3 pre AS. V 52. min strelil dôležitý rozdielový gól Meliš, ktorému nezištne prihral práve Machara (6:5). V záverečnej hre bez brankára mali Košičania tri čisté gólové šance, ktoré ale nepremenili. Trenčania ich tak potrestali gólom do prázdnej bránky (7:5). Brankár Melicher, ktorý dostal prvú šancu v tejto sezóne, sa prezentoval viac ako solídnym výkonom (33 zásahov). Veľkú pochvalu si odnášajú nováčikovia v zostave AS - obrancovia Hrušovský a Balaj. Hoci naskočili na prvý extraligový zápas kariéry, neinkasovali ani gól. Ďalším novicom bol Žiaček v druhom útoku, ktorý predviedol na svoj vek skúsený a vyrovnaný výkon.

ŽS Košice - FBK AS Trenčín 5:7 (2:1, 1:3, 2:3)

Góly: 9. Janočko (Šupala), 13. Havrličák (Samek), 33. Samek (Zemlan), 41. Samek, 45. Weiss (Šupala) -1. Matejka (Mikolaj), 21. Machara (Dávidek), 26. Matejka (Klapita), 37. Matejka (Klapita), 43. Mikolaj (Matejka), 52. Meliš (Machara), 60. Machara

Vylúčení: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 81 divákov

ŽS: Sieber – Weiss, Zemlan, Vifiš, Janočko, Havrličák, Samek, Čepel, Gurbaľ, Demko, Maďar, Račko, Šupala, Siladi

AS: Melicher – Heleš, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský, Balaj – Klapita, Matejka, Mikolaj – Mandinec, Meliš, Žiaček – Seewald, Múčka, Žilinský

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...