A-tím 16.3.2016

Víťazstvo proti VSS Košice nás posunulo do semifinále pohára

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali vo štvrťfinále Slovnaft Cupu - Slovenského pohára na ihrisku VSS Košice 2:1 (1:1) a postúpili do semifinále súťaže. O góly AS sa postarali Ryan Koolwijk a Matúš Bero. V boji o postup do finále sa stretneme s MFK Ružomberok. Stretnutia sú na programe 5. a 12. apríla.
1:2 (1:1)
Košice
štvrťfinále, 14:00
FC VSS Košice - AS Trenčín

FC VSS Košice | Kello (46. Ružinský) – Tóth, Jonec (81. Hirjak), Hovančík, Morgan – Šinglár – Gáll (71. T. Kubík), Karaš, Janič, Konnsimbal – Jurčo

AS Trenčín | Chovan – Šulek (54. Madu), Kleščík, Skovajsa, Lawrence – Koolwijk – Holúbek, Bero (78. Opatovský) – Schet, Maierhofer, Kalu (27. Van Kessel)

Góly: 25. Janič – 18. Koolwijk (11 m), 72. Bero

Žltá karta: 63. Janič, 71. Jonec, 90. Ružinský – 43. Bero, 90. Maierhofer

Rozhodovali: Špaček – Pozor, Barenčík

Diváci: 1380

Košice začali dobre. Už v 2. min si na kolmú prihrávku nabehol Konnsimbal, ale jeho krížnu strelu vytlačil Chovan na roh. Aj druhá šanca išla na účet Košičanov. Konnsimbal sa v 16. min otočil okolo Kleščíka, ale loptu z vnútra šestnástky neposlal medzi žrde. O dve minúty neskôr faulovali v pokutovom území Bera a Koolwijk z penalty otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 22. min Schet našiel hlavu Maierhofera, ale ten neuspel ani na dvakrát. O chvíľu neskôr sa na opačnej strane oprel do lopty Janič, ktorý využil nedôslednosť našich hráčov. Strelou do pravého horného rohu vyrovnal – 1:1. Až do konca prvého polčasu sa na ihrisku nič zaujímavé neudialo.

Hneď v úvode druhého polčasu pohrozili domáci dvakrát. Najskôr Chovan celkom neodhadol dráhu lopty, čo prekvapilo aj Konnsimbala. Následne sme zblokovali dve nebezpečné strely z vnútra pokutového územia. V 59. min sme sa opäť dostali pod tlak, ale Chovan nás zachránil po strele Gálla. O päť minút uvoľnil Kleščík na pravej strane pokutového územia Van Kessela, no jeho spätná prihrávka nenašla adresáta. V 70. min unikal po pravej strane Van Kessel. Jonec síce zatiahol ručnú brzdu, ale po nasledujúcom priamom kope Koolwijka poslal odrazenú loptu do siete Bero – 2:1. V 84. min zakončil rýchly brejk Van Kessel vedľa pravej žrde, hoci mu nabiehali Madu a Maierhofer. V nadstavenom čase sa do šance pretlačil Konnsimbal. Chovan však jeho slabú strelu chytil.