A-tím 5.3.2016

Po kvalitnom polčase napriek vylúčeniu Rabia víťazstvo proti Skalici

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali MFK Skalica 2:1 (2:0). O naše góly sa postarali Stefan Maierhofer a Matúš Bero. Zápas sa hral na štadióne v Senici, kde je skalický tím počas jari vo vynútenom exile. Už v utorok sa AS Trenčín predstaví v dohrávke 21. kola Fortuna ligy v Žiline.
1:2 (0:2)
Senica
22. kolo, 17:00

MFK Skalica | Krnáč – Dobrotka, Hudák, Majerník, Hlavatovič – Mazan, Ikenna (58. Vaško), Hlinka, Šebesta, Jakúbek (41. Vrablec) – Masaryk

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Kleščík, Madu – Koolwijk - Schet (77. Holúbek), Bero, Rabiu, Van Kessel (83. Guba) – Maierhofer (86. Lawrence)

Góly: 62. Masaryk (11 m) – 8. Maierhofer, 22. Bero

Žlté karty: 50. Vrablec – 30. Koolwijk, 62. Kleščík, 73. Schet, 90. Šemrinec

Červená karta: 64. Rabiu (AS Trenčín)

Rozhodovali: Somoláni – Slyško, Kováč

Diváci: 1075

Hoci Skaličania mali v prvom polčase výhodu, keďže hrali s vetrom, nedostali sa takmer k ničomu. Tím okolo kapitána Petra Kleščíka jasne dominoval. Prvú šancu zápasu mal síce krajný záložník domácich Mazaň, ale jeho prízemnú strelu vyrazil Šemrinec. Už o chvíľu neskôr sme sa dostali do prvej nebezpečnej situácie. K lopte sa na ľavej strane dostal Van Kessel, poslal center na Maierhofera a ten hlavou nezaváhal – 1:0. V 11. min našiel Koolwijk dlhočizným pasom za obranu nabiehajúce Scheta, tomu však strela nesadla ideálne. S pribúdajúcimi minútami sme boli čoraz aktívnejší. V 15. min skúšal pozornosť Krnáča z 30 metrov Skovajsa, jeho ranu skalický brankár vyrazil na roh. Z neho pohrozil na dvakrát Schet, najprv neprepálil hradbu tiel v zeleno-bielom, jeho následnú dorážku zastavilo brvno bránky Záhorákov. Koolwijk v 22. min zahral ďalší dlhý pas za obranu na Scheta a akciu zakončil po spätnej prihrávke Bero – 2:0. Ďalšiu veľkú šancu mal opäť Bero, no jeho zakončenie zblízka vytlačil Krnáč na roh. Maierhofer o malú chvíľu na to oklamal ofsajdovú pascu domácich, preváhal však správny moment na strelu či prihrávku a Krnáč špičkou kopačky šancu zmaril.

Na vážnejšie ohrozenie brány sa v druhom dejstve čakalo takmer desať minút. Pohrozili sme centrom z pravej strany, nebezpečnú loptu smerujúcu do malého vápna usmernil na roh jeden zo skalických obrancov. V 59. min poslal z priameho kopu ďalšiu dobrú loptu do šestnástky Koolwijk, Bero hlavou poriadne natiahol Krnáča. Brankár Skaličanov sa vyznamenal aj o minútu neskôr, keď zneškodnil strelu zblízka Van Kessela. V 62. min pri ojedinelom protiútoku domácich nariadil rozhodca po kontakte Kleščíka a prenikajúceho Hlavatoviča pokutový kop, ktorý premenil Masaryk – 1:2. V 65. min Rabiu putoval po červenej karte pod sprchy. V danej situácii sa najskôr vyhol nebezpečnému sklzu oboma nohami v podaní Mazana, ale pri následnej koordinácii pohybu neúmyselne pristúpil hráča Skalice. Rozhodca vytiahol po dlhšom zvažovaní spomenutú kartu. Po vylúčení nigérijského stredopoliara AS sa začalo hrať aj pred našou bránkou. V 81. min zakrútil Mazan nepríjemnú loptu pred Šemrinca, ale ten loptu vyboxoval. Z nasledujúceho rohového kopu opäť zakončoval Mazan, cez hradbu tiel loptu do Šemrincovej siete nedostal. Už v nadstavenom čase zacentroval pred našu bránku Masaryk, zakončenie Hudáka však v sieti neskončilo.