A-tím 3.2.2016

Štetín nás vyškolil z efektivity, hoci prevaha bola na strane AS

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali v druhom zápase v rámci zimného sústredenia v tureckom Kemeri, keď podľahli poľskému Pogoňu Štetín 2:3 (1:2). O góly AS Trenčín sa postarali Gino van Kessel a Matúš Bero. Hoci sme mali počas väčšiny stretnutia prevahu, súper sa presadil vďaka vyššej efektivite. Ďalší zápas je na programe v sobotu o 18.00 h SEČ proti Steaue Bukurešť.
3:2 (2:1)
PRÍPRAVNÝ, 18:00
Pogoň Štetín - AS Trenčín

Pogoň Štetín | Slowik (46. Kudla) – Fraczak (60. Rudol), S. Murawski, Czerwinski, Lewandowski (65. Traore) – Listkowski (46. Nunes), R. Murawski (67. Kort), Matras, Akahoši, Gyurcso (81. Przybecki) - Dvališvili (84. Nagorski)

AS Trenčín | Chovan – Šulek, Udeh, Kleščík (61. Rafael), Madu – Opatovský (61. Koolwijk) – Jančo, Rabiu (61. Bero) – E. Mensah (46. Guba), Van Kessel (84. S. Kalu), Bala (61. Schet)

Góly: 2. Dvališvili, 39. Akahoši, 71. Kort – 12. Van Kessel, 78. Bero

Už v 2. min prišla chyba v našej rozohrávke pred vlastnou šestnástkou, z ktorej súper vyťažil otvárací gól stretnutia. Strelou k žrdi poslal Pogoň do vedenia Dvališvili. Veľmi rýchlo sme sa ale otriasli. V 12. min Van Kessel využil taktiež chybnú rozohrávku a bez problémov vyrovnal – 1:1. O pár minút neskôr naskočil veľmi dobre na center do pokutového územia Udeh, avšak lopta v sieti neskončila. V 20. min mieril asi z dvadsiatich piatich metrov tesne nad bránku Jančo. O šesť minút neskôr poslal Mensah loptu z pravej strany za obranu, no štetínska obrana odvrátila pred Van Kesselom na roh. Následne sa na pravom krídle uvoľnil Rabiu, našiel Balu, no toho strela mierila iba do rúk brankára. Na opačnej strane si na kolmicu medzi našich stopérov nabehol Dvališvili. Nenamieril ale medzi žrde. V 30. min vystrelil z hranice šestnástky tesne vedľa pravej žrde Mensah. Ten istý hráč hlavičkoval po rohovom kope, no našiel iba pripraveného brankára. V 38. min Matras po treťom rohovom kope v sérii mieril hlavou do pravého horného rohu, ale Chovan loptu skvele vytlačil. Už o chvíľu neskôr prišiel faul v pokutovom území a Akahoši poslal svoj tím po druhý raz do vedenia – 2:1. V 44. min sa k ďalšej hlavičke po rohu dostal Udeh. Nemieril však presne.

Hneď v prvej minúte druhého polčasu poslal nebezpečnú loptu do päťky Bala. Van Kessel na ňu ale nedosiahol. Držali sme loptu, dostávali sme sa k súperovej šestnástke a nebezpečným loptám do pokutového územia, no chýbalo nám lepšie prevedenie v záverečnej fáze. Prevahu sme nedokázali zužitkovať a tak skóroval súper. Z takmer tridsiatich metrov napriahol Kort a strelou pod brvno zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 3:1. O chvíľu mieril spoza pokutového územia k pravej žrdi Traore, ale netrafil. Na druhej strane posunul Schet loptu do šestnástky na Van Kessela, ale brankár Štetína bol pozorný. V 78. min Bero znížil na 2:3, keď ťažil z práce Van Kessela. Ten získal loptu a z uhla namieril po teči do žrde. Päť minút pred záverečným hvizdom napriahol spoza šestnástky Šulek, no namieril tesne vedľa.