A-tím 24.10.2015

Štyri góly v sieti Zlatých Moraviec

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali ViOn Zlaté Moravce po deviaty raz v rade. Na domácom ihrisku sme vyhrali 4:1 (2:1). Góly zaznamenali Denis Jančo, Wesley, Ibrahim Rabiu a štvrtý pridal vlastný po nešťastnej hlavičke Toni Tipurič.
4:1 (2:1)
Trenčín, Na Sihoti
14. kolo, 17:00

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Koolwijk – Schet (68. Guba), Rabiu, Jančo (79. Lawrence), Van Kessel – Wesley (90. Holúbek)

FC ViOn Zlaté Moravce | J. Novota – Majkič, Tipurič, De Souza, Kupec – Burič, Perišič (71. Krznarič) – Orávik, Školnik (83. Cebara), Glavaš (83. Ploj) - Tawamba

Góly: 11. Jančo, 39. Wesley, 65. Rabiu, 90. Tipurič (vlastný) – 21. De Souz

Žlté karty: 31. Tipurič

Rozhodovali: Špaček – Tomčík, Roszbeck

Divákov: 2317

Plány ViOnu na zisk aspoň bodu dostali trhlinu už po jedenástich minútach hry. Rýchlosť preukázal Van Kessel, spätnou prihrávku našiel do šestnástky nabiehajúceho Janča, ktorý strelou po zemi otvoril skóre zápasu – 1:0. O päť minút mohlo byť vyrovnané. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Glavaš, no Šemrinec bol na svojom mieste. V 18. min potiahol loptu po krídle Van Kessel, pred bránou sa snažil nájsť Wesleyho. Ten mieril mimo bránky. Hostia vyrovnali v 21. min, keď mäkký center našiel hlavu De Souzu a ten aj so šťastím preloboval vybiehajúceho Šemrinca – 1:1. Zlaté Moravce ožili a začali byť nebezpečné. Po polhodine hry sme mohli pridať druhý gól. Hostia si najskôr takmer zrazili loptu nešťastne do vlastnej siete a následná Wesleyho dorážka zblízka nebola presná. V 35. min poriadne natiahla Novotu technická strela z kopačky Van Kessela. V závere úvodného dejstva sa nám podarilo znova dostať do jednogólového vedenia, keď po rohovom kope hlavičkou Wesley zabezpečil polčasové vedenie.

Tesne po prestávke mohol Wesley pridať tretí gól AS. Obetavá obrana na čele s gólmanom zabránila lopte dostať sa za čiaru. Dorážka Van Kessela síce skončila v sieti, ale podľa rozhodcu bola z ofsajdovej pozície. Do dvojgólového vedenia sme sa dostali po hodine hry. Loptu z vlastnej polovice vyviezol Van Kessel, následne ju prebral Schet a prihral pred opustenú bránku Rabiuovi, ktorý už nemal problémy pridať tretí gól. Desať minút pred koncom aktívny Van Kessel skúšal šťastie, keď sa snažil technicky prehodiť Novotu, ten bol však pozorný. V poslednej minúte ešte upravil skóre na konečných 4:1 vlastným gólom Tipurič.