A-tím 23.9.2015

Príliš krutá domáca prehra proti Žiline

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali doma proti MŠK Žilina 1:4 (1:1). Je to vôbec prvá prehra AS Trenčín v tomto ročníku Fortuna ligy. Jediný gól AS zaznamenal Matúš Bero.
1:4 (1:1)
Trenčín, Na Sihoti
10. kolo, 18:20
AS Trenčín - MŠK Žilina

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek (82. Jančo), Kleščík, Rundić, Madu – Opatovský (68. Bala), Koolwijk, Bero – Van Kessel, Wesley, Guba (39. Schet)

MŠK Žilina | Volešák – Paur, Vavro, Škriniar, Mazan – Pečovský – Čmelík (59. Špalek), Bénes, Káčer (90. Škvarka), Mihalík (82. Hlohovský) - William

Góly: 22. Bero – 33. Mihalík, 60. Špalek, 62. Káčer, 87. Škriniar

Žlté karty: 63. Koolwijk, 63. Kleščík, 80. Rundić – 36. Škriniar, 80. Paur, 83. Hlohovský

Červená karta: 85. Rundić po druhej ŽK

Rozhodovali: Kráľovič – Benko, Bednár

Diváci: 3000 (vypredané)

Komentár

Od začiatku sa hral zaujímavý duel vo vysokom tempe a s množstvom šancí. V 5. min sa zastreľoval Bero a jeho prudká strela preletela vedľa brány. O dve minúty na opačnej strane Čmelíkov center nedokázal do siete usmerniť hlavou William. V 10. min pred Van Kesselom loptu na poslednú chvíľku odpratala obranca. Po štvrťhodine rušného zápasu vystihol Koolwijk rozohrávku Volešáka, ale nedokázali sme potrestať chybu Žilinčanov. Žilina mala stopercentnú šancu v 17. min, keď si z druhej vlny nabehol do šestnástky Káčer, ale jeho zakončenie po zemi minulo bránku. No o päť minút sa skóre už menilo. Van Kesselovu pokus vyrazil Volešák k Berovi a ten strelou z uhla dostal loptu za bránkovú čiaru. Po polhodine hry sa hosťom podarilo vyrovnať. Odrazenú loptu z hranice pokutového územia s prispením teču napálil do siete Mihalík a začínalo sa odznova. V 40. min mohol misky váh na našu stranu nakloniť striedajúci Schet, ale iba poriadne natiahol Volešáka.

Kvalitný futbal pokračoval aj po prestávke. Oba tímy sa snažili čo najskôr streliť rozdielový gól. V 60. min unikol Špalek a s prehľadom strelil vedúci gól Žiliny – 2:1. Ešte predtým však súper fauloval v pokutovom území Rundića, no rozhodca nechal pokračovať v hre. O dve minúty zmrazil náš tím Káčer, ktorý umiestnenou strelou k pravej žrdi upravil na 3:1. Následne sme stavili všetko na útok. Pravú žrď však opečiatkoval William. Desať minút pred koncom si hostia takmer strelili vlastný gól. Tečovanú loptu ale dokázal Volešák vytesniť mimo troch žrdí. V 87. min upravil na konečných 4:1 Škriniar.

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).