Nemšová 24.8.2015

Nemšová stále bez prehry, remizovala v Nových Zámkoch

Náš partnerský klub FKS Nemšová neprehral ani vo štvrtom zápase nového ročníka III. ligy (skupina Západ). Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča remizovali na ihrisku FKM Nové Zámky 0:0.

Prvá štvrťhodina priniesla opatrný futbal z oboch strán. Prvú príležitosť mali na jej konci domáci, keď Lovska vnikol do pokutového územia, našiel spätnou prihrávkou Košúta, ale ten vystrelil veľmi nedôrazne. V 19. min to bol opäť Košút, ktorý mieril vedľa. Bránu minula aj Jančova strela v polovici prvého dejstva na opačnej strane. Najbližšie ku gólu boli domáci v 28. min, keď Ešekova hlavička po Bombiczovom centri skončila na konštrukcii bránky FKS.

Druhý polčas začal dobrou príležitosťou Švajdu, ktorý však trafil iba nohy brankára Nemšovej Chovana. Po polhodine hry vystrelil vedľa Lovska a vzápätí sa na opačnej strane chvelo brvno po Amrichovej bombe. V druhom polčase boli útoky hostí veľmi nebezpečné. Nemšová mohla ísť do vedenia v 66. min, ale tutovku striedajúceho Kvasničku zmaril brankár FKM Hlavačka. Ten zlikvidoval aj 71. min samostatný nájazd Holiša. V závere sa hralo hore-dolu, obaja mohli skórovať, zvlášť domáci po veľkom závere pred bránou Nemšovej v predposlednej minúte. Gólu sa napokon prítomní diváci nedočkali.

FKM Nové Zámky – FKS Nemšová 0:0
Žlté karty: 65. Šalata, 70. Holiš
Rozhodovali: Šima – Bojda, Štrba, 190 divákov

FKM: Hlavačka – Petráš, Lovska, Horáček, Illés, Bombicz, Ešek, Košút, Šušpanov (46. Fehervári), Švajda (73. Letko), Kling
FSK: Chovan – Šalata, Ranko, Kresánek, Richtárech, Amrich, Holiš, Kochan, Holíček (53. Kvasnička), Schiszler, Jančo