A-tím 22.7.2015

Slávna Steaua sa triasla do záverečného hvizdu

Zverenci trénera Martina Ševelu svoje premiérové účinkovanie v Lige majstrov skončili v druhom predkole. Do ďalších bojov postúpil rumunský veľkoklub Steaua Bukurešť, hoci sme nad ním v stredajšej odvete zvíťazili na jeho ihrisku 3:2 (2:0). Dva góly AS zaznamenal Brazílčan Wesley a jeden pridal Matúš Bero.
2:3 (0:2)
Bukurešť
Liga majstrov , 20:30
FC Steaua Bukurešť - AS Trenčín

FC Steaua Bukurešť | Cojocaru – Papp, Varela (35. Rapa), Tosca, Guilherme – Breeveld, Sulley – Popa, Stanciu (19. Hamroun), Chipciu – Tadé (82. Tahar)

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley (74. Rabiu), Ramón, Rundič, Madu – Koolwijk – Lobotka, Bero – Jairo (87. Kleščík), Wesley, Van Kessel (64. Guba)

Góly: 57. Muniru, 60. Tadé (11 m) – 13. a 84. Wesley, 21. Bero

Žlté karty: 63. Sulley – 34. Bero, 61. Lobotka, 67. Rundič

Červená karta: 75. Rundič (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Raczkowski – Obukowicz, Sokolnicki

Diváci: bez divákov

Od úvodných minút sme pôsobili aktívne smerom dopredu a sústredene v zadnej línii. Vďaka skvelému vstupu do zápasu sa nám podarilo dosiahnuť prvý čiastkový cieľ, ktorým bolo strelenie rýchleho prvého gólu. Obrancovia Steauy pôsobili v 13. min ako bezradní štatisti, keď sa len prizerali priamočiarej akcii Lobotku, Koolwijka a Jaira, ktorú z tesnej blízkosti gólovo zakončil ďalší člen ofenzívneho záprahu Wesley – 0:1. O osem minút sa AS podaril ďalší kúsok. Vyrovnali sme skóre dvojzápasovej konfrontácie, ktorá sa po žilinskej prehre (0:2) javila ako stratená. Bero ukázal v pokutovom území dobrý prehľad a pohotovosť. Loptu si po prihrávke Jaira ešte prisunul nohou do lepšej streleckej pozície a poslal ju do brány tak, že Cojocaru nemal šancu na úspešný zákrok – 0:2. Záver úvodného dejstva patril Steaue. Jej hráči si vytvorili po našich fauloch viaceré nebezpečné štandardné situácie. Po jednej z nich v 41. min striedajúci Hamroun jemne hlavou nadvihol center Chipciua a lopta tesne minula ľavú žrď. V nadstavenej dvojminútovke po tvrdej strele Rapu zachránil na bránkovej čiare dobre stojaci obranca. Prvé dejstvo uzavrel veľkou šancou Wesley. Tiesnený, ale v dobrej pozícii, mieril mimo žrde.

V otvorenom postupovom boji mohol už po niekoľkých sekundách druhého polčasu nakloniť misky váh na našu stranu Wesley. Po krídelnom výpade a nezištnej prihrávke Bera však nemal priestor na presné zakončenie a jeho zblokovaná strela neprešla do siete. V 48. min sa spoza šestnástky oprel do lopty Popa a tesne minul ľavý vinkel. Hráči Steauy po zmene strán zlepšili výkon, predovšetkým zrýchlili prechod do útoku a postupne sa dostávali bližšie a bližšie k nášmu pokutovému územiu. V 57. min sa Muniru prezentoval ukážkovým volejom z dvadsiatich metrov – 1:2. O tri minúty Čögley zákrokom na hranici pokutového územia poslal k zemi Hamrouna a rozhodca ukázal na biely bod, z ktorého Tadé aj s dávkou šťastia vyrovnal – 2:2. Ďalší boj o postup nahlodalo vylúčenie Rundiča, no v 84. min sa hlavou presadil Wesley a zdramatizoval vývoj – 2:3. V 90. min mal na nohe postupový gól Bero, ale sám pred Cojocaruom napálil loptu len do brankára.

Ohlasy po zápase

Autor: tasr

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...