Zápasy - archiv 12.9.2008

Trenčania prelomili strelecký pôst, košickej rezerve nadelili päťku

AS Trenčín – MFK Košice „B“ 5:0 (1:0).

Po sérii nepresvedčivých výsledkov vstupovali hráči AS do zápasu s košickým "béčkom" s jednoznačnou povinnosťou - konečne zvíťaziť. Tím Ivana Galáda túto úlohu zvládol. Na hrote odohral po čase opäť celý duel David Depetris. Juraj Križko sa naopak presunul na post stopéra a hral spoľahlivo. Chýb sa vyvaroval aj Peter Kleščík, vracajúci sa do základu po dlhodobom výpadku zapríčinenom zranením. Nesmierne aktívni boli Filip Hlohovský a Lubor Knapp. Trenčín ale bojoval predovšetkým ako tím. Hráči svojimi kúskami neraz zabávali publikum, to ich akcie odmeňovalo častým potleskom.

Trenčania boli od úvodných minút aktívnejší. V 4. min centroval do ohňa Lukšík, Hlohovský ale špičkou kopačky loptu medzi žrde neumiestnil. Po polhodine hry dal o sebe vedieť prvýkrát Depetris. Z uhla asi z 12 metrov trafil iba Brudňakovu náruč. V závere polčasu tlak AS gradoval. Po 50-metrovom Szórádovom pase pálil Hlohovský z hranice pokutového územia tesne vedľa. Vzápätí Hlohovského center našiel Depetrisa, argentínsky útočník v ťažkej pozícii hlavičkoval nad bránu. Strelecké prekliatie trvajúce od Bubenkovho gólu na Interi prelomil v poslednej minúte úvodného dejstva Hlohovský. Gergelovu prihrávku z dobrej pozície pohodlne umiestnil do siete.

V úvode druhého polčasu sa ocitol nikým nekrytý Depetris úplne voľný pred košickou bránou. Obrovskú príležitosť ale na gól nepremenil. O miestenku v streleckej listine sa pokúšal aj Chanti. V 52. min potiahol loptu z polovice ihriska až ku košickej šestnástke, nenamieril však presne. Nádhernú kombináciu ponúkli domáci aj o desať minút neskôr. Jej vyvrcholením bol presný Bubenkov center a Hlohovského pekná hlavička do brvna. V 64. min rozohral Knapp štandardnú situáciu. Loptu zakrútil do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval Depetris - 2:0. O 120 sekúnd neskôr svietil na ukazovateli skóre už stav 3:0. Lukšíkov center „upratal“ do siete Chanti. Ťažký zápas odohral Knapp. V druhom polčase sa dvakrát ocitol po nepríjemných stretoch so súpermi ležiaci na trávniku. Chvíľu sa dokonca zdalo, že bude musieť byť vystriedaný. Kapitán ale zaťal zuby a zápas, hoci krvácajúc, dohral. Odmenou za jeho výkon mu bol gól (83. min). Približne zo 17 metrov namieril loptu za prekvapeného košického gólmana. Bodkou za druhopolčasovým gólostrojom AS bol nevídaný lob Depetrisa. Trenčianska desiatka si všimla polohu vybehnutého Brudňaka a spoza pokutového územia ho technicky obhodila - 5:0.

AS Trenčín – MFK Košice „B“ 5:0 (1:0)

Góly: 45. Hlohovský, 64. Depetris, 66. Chanti, 83. Knapp, 90. Depetris

Žlté karty: 24. Hlohovský, 66. Chanti – 47. Čobík-Ferčík, 74. Goga

Domáci: Volešák – Kleščík (74. Čögley), Szórád, Križko, Peciar – Hlohovský, Knapp, Lukšík, Chanti (83. Kasálek), Gergel (59. Bubenko) – Depetris

Hostia: Brudňak – Tóth, Adamica, Šimko, Adam – Oros (64. Hajník), Čobík-Ferčík (77. Matia), Rosič (30. Hanzuš), Šoltis, Gál-Andrezly - Goga

Rozhodovali: Matúš – Hrčka, Kéry