A-tím 12.4.2015

Po víťazstve nad Podbrezovou stále na prvej priečke

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali v nedeľňajšom stretnutí 25. kola Fortuna ligy nad ŽP Šport Podbrezová 4:1 (1:0). O góly AS sa postarali Ibrahim Rabiu, Matúš Bero, Jairo a Gino van Kessel. Už v piatok privítame doma Spartak Trnava.
4:1 (1:0)
25. kolo, 19:00
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley (60. Mondek), Kleščík, Rundič, Madu (46. Skovajsa) – Bero, Koolwijk, Rabiu – Van Kessel, Jairo, Holúbek (34. Guba)

FK Železiarne Podbrezová | Penksa – Andrič, Kupčík, Minčič, Greško – Kochan (64. J. Pančík), Hovančík, Podio (87. M. Pančík) – Škutka, Vaščák, Nowrah (78. Gal Andrezly)

Góly: 10. Rabiu, 61. Bero, 72. Jairo, 86. Van Kessel – 77. Škutka

Žlté karty: 45. Rabiu

Rozhodovali: Smolák – Benko Ádám

Diváci: 2768

Od úvodu stretnutia sme mali loptu pod kontrolou a snažili sa nájsť kľúč k úspešnému zakončeniu. Už v 10. min Koolwijk uvoľnil na ľavej strane Holúbeka a jeho spätnú prihrávku poslal do siete z hranice šestnástky Rabiu – 1:0. O päť minút neskôr sa pred pokutovým územím uvoľnil Bero, ale jeho strelu Penksa vyrazil na roh. Hostia útočili sporadicky. Pri ojedinelých útokoch alebo štandardných situáciách však dokázali byť nebezpeční. V 23. min napriahol z viac ako tridsiatich metrov domáci Čögley, lopta bola ešte tečovaná, no Penksa skvele zasiahol. V 41. min sa ďalekonosným projektilom prezentoval opäť Čögley, Penksa ale bol opäť na mieste.

Druhý polčas mal podobný priebeh ako druhá polovica prvého. Držanie lopty bolo na strane AS a súper vyrážal do protiútokov, z ktorých hrozil. Prvú šancu druhej polovice sme si vypracovali v 56. min, no Rabiu nedosiahol na center z ľavej strany. O pár minút neskôr síce Čögley vynútene opustil ihrisko pre problémy so svalom, ale striedajúci Mondek hneď po príchode potiahol loptu až k šestnástke, uvoľnil Bera a ten sa sám pred Penksom nepomýlil. V 72. min potiahol akciu Koolwijk, na ľavom krídle vysunul Van Kessela, ktorý našiel pred bránkou Jaira – 3:0. O päť minút neskôr Škutkovu strelu Šemrinec vyrazil, druhý pokus sa odrazil od pravej žrde a až na tretí raz ju nepokrytý útočník hostí dopravil do siete – 1:3. V 84. min potiahol akciu Guba, ale Van Kessel stroskotal na brankárovi hostí. Už o dve minúty neskôr ušiel Van Kessel po skvelom pasie Rabia, obišiel aj vybehnutého Penksu a okolo obrancu pohodlne skóroval.