A-tím 3.9.2014

Po víťazstve na ihrisku Lokomotívy postup v Slovnaft Cupe

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali v 3. kole Slovnaft Cupu na ihrisku FC Lokomotíva Košice 2:1 (1:1) a postúpili do ďalšieho kola súťaže. O góly AS sa postarali Emmanuel Edmond a Karol Mondek. Vo 4. kole domácej pohárov súťaže sa predstaví 32 mužstiev postupujúcich z aktuálneho kola.

Od úvodu stretnutia sme boli aktívni. Našu snahu nepribrzdil ani gól bojovne hrajúcich domácich futbalistov. Tí sa po prvý raz dostali na našu polovicu v 5. min a hneď skórovali. Kokočák sa postavil k priame kopu a nikým tečovaný center skončil v bránke AS. Súpera to povzbudilo, ale s pribúdajúcimi minútami prichádzali šance nášho mužstva. Aktívny v zahadzovaní šancí bol najmä Simon. V 16. min našiel nigérijsky krídelník v pokutovom území Skovajsu, ale ten sám pred domácim brankárom neuspel. V 20. a 23. min spálil dve obrovské príležitosti už spomenutý Simon. Už dve minúty po jeho druhej príležitosti poslal Hajradinovič presný center na hlavu Edmonda a ten vyrovnal – 1:1. Po polhodine hry pohrozili opäť Košice, no Kokočák individuálnu akciu nedotiahol do úspešného konca. Gólom neskončili ani ďalšie dve šance AS v závere prvého polčasu.

Aj v druhej polovici stretnutia sme boli podľa očakávania lepším mužstvom. Vyrovnanie priniesla 63. min a gólové zakončenie Mondeka. Ten strelou do šibenice poslal AS do vedenia – 2:1. Nasledovala séria striedaní, ktorá načas rozdrobila zápas. Tím okolo staronového kapitána Petra Kleščíka už kontroloval priebeh zápasu a súpera do šancí nepustil. Desať minút pred záverečným hvizdom mohol skórovať opäť Simon, ale zápis do streleckej listiny mu nebol súdený v tomto zápase.

FC Lokomotíva Košice - AS Trenčín 1:2 (1:1)

Góly: 5. Kokočák – 25. Edmond, 63. Mondek

Domáci: Giertl – Cmarko, Sandu, Horváth, Kuruc, Ondira, Kokočák, Cuprišin (72. Hloušek), Kinský (65. Konkoľ), Komjatý (46. Fábry), Vilkovský

Hostia: Šemrinec - Čögley, Ramón, Kleščík, Skovajsa - Opatovský (90. Bero), Holúbek, Hajradinovič (66. Guba) - Mondek (65. Mišák), Edmond, Simon

Rozhodovali: Straka – Ferenc, Ličko

Divákov: 1200

Autor: ast

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...