Zápasy - archiv 30.8.2014

Po víťazstve nad Myjavou späť na prvej priečke

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali aj piaty domáci zápas, keď zdolali Spartak Myjava 2:0 (1:0). O góly AS Trenčín sa postarali Moses Simon a Matúš Opatovský. Zásluhou zisku troch bodov sme sa vrátili na prvú priečku.

Od úvodu stretnutia sme loptu držali na svojich kopačkách a kontrolovali priebeh zápasu. Prvú šancu mal vo 4. min Kubík, keď si nabehol za obranu hostí, ale dlhý pas dobre nespracoval. Už o tri minúty neskôr ten istý hráč uvoľnil Simona, no nigérijský krídelník trafil iba bočnú sieť bránky. V 9. min bol v šanci opäť Kubík, ale ku gólu mu chýbal povestný polkrok. Jediný náznak šance hostí v prvom polčase prišiel v 19. min po nepresnej rozohrávke Ramóna. Strelu Daniela ale zblokoval jeden z našich brániacich hráčov. Súpera sme naďalej tlačili, ale ďalšie vyložené šance neprichádzali. Až v 31. min nacentroval pred bránku Kubík a Simon hlavou otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 37. min natiahol Solničku strelou spoza šestnástky aktívny Kubík, ale brankár Myjavy vyrazil jeho strelu k ľavej žrdi na roh.

Aj v úvode druhého polčasu sme boli aktívnejším mužstvom. S pribúdajúcimi minútami sa Myjava častejšie dostávala na našu polovicu. Spartak bol aktívnejší v napádaní a dostával sa tak pred naše pokutové územie. V 63. min vystrelil nebezpečne spoza šestnástky Pekár, ale Volešák loptu vyrazil a Kleščík odkopol do bezpečia. Nášmu brankárovi narobila starosti aj tečovaná strela Kasteloviča. Hráči AS kopili nepresnosti a k súperovej bránke sa logicky nedostávali. Až v 76. min Hajradinovič uvoľnil krásnou pätičkou Simona, toho strelu Solnička síce vyrazil, avšak Opatovského dorážka už mierila do prázdnej bránky – 2:0. Tento okamih nám výdatne pomohol. O dve minúty neskôr vybojoval loptu Edmond, no jeho strelu brankár Spartaka vyrazil. V 80. min potiahol loptu Simon, našiel Edmonda, ale jeho strelu spoza obrancu Solnička nasmeroval na ďalší rohový kop. Myjava mohla v závere skorigovať. Pekár si nabehol za obranu, ale tiesnený Ramónom poslal krížnu strelu vedľa pravej žrde.

AS Trenčín – Spartak Myjava 2:0 (1:0)

Góly: 31. Simon, 76. Opatovský

Žlté karty: 90. Hajradinovič - 88. Kastelovič

Domáci: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Madu (64. Edmond) – Mišák (70. Opatovský), Lobotka, Hajradinovič – Kubík (81. Mondek), Holúbek, Simon

Hostia: Solnička – Kastelovič, Jánošík, Černáček, Ciprys – Marček (84. Duga) – M. Kuzma (73. Bruško), Pekár, Daniel, Oršula (46. Sládek) – Šimonek

Rozhodovali: Mastiš – Weiss, Pozor

Divákov: 2418

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...