Zápasy - archiv 10.5.2014

Domáca rozlúčka podľa predstáv, Ružomberku sme nedali šancu

AS Trenčín – MFK Ružomberok 3:0 (2:0)

Záverečný domáci zápas sme zvládli podľa predstáv. Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali na domácom trávniku celkom zaslúžene MFK Ružomberok 3:0 (2:0). O góly AS sa postarali Milan Rundič, Gino van Kessel a Matúš Bero. Stý ligový zápas odohral Peter Čögley.

Hneď v úvode stretnutia unikol po pravom krídle Van Kessel a vybojoval rohový kop. Ten síce súper odhlavičkoval, ale Čögley vrátil loptu Holúbekovi, ktorý prízemným centrom z pravej strany našiel pred bránkou Rundiča. Srbský stopér sa v dobrej pozícii nemýlil – 1:0. Už o pár minút neskôr našiel Simon spätnou prihrávkou na hranici šestnástky Opatovského, no ten mieril mimo žrde. Neujali sa ani ďalekonosné strely Holúbeka a Simona. Naďalej sme však boli aktívni. Za zmienku stojí aj zblokovaná strela Almaským, ktorú Kováč s námahou vyrazil. V 29. min vycvičil Simon obrancu hostí, prihrávku poslal na hranicu pokutového územia Hajradinovičovi, no ten mieril tesne vedľa ľavej žrde. O pár minút neskôr unikol po pravej strane Simon. Loptu nacentroval do pokutového územia presne na Van Kessela a ten na dvakrát poslal loptu do siete – 2:0. V závere prvého polčasu sa za chrbtom obrany MFK dvakrát ocitol Van Kessel, ale tiesnený ani raz neskóroval.

V úvodnej štvrťhodine druhého polčasu sa Ružomberok dostával častejšie pred našu bránku, ale Volešák veľa práce nemal. Rovnako tak Kováč na opačnej strane. S pribúdajúcim časom sme sa opäť viac a viac tlačili pred súperovu bránku. Opatovský bol v dobre pozícii v pokutovom území tiesnený a do gólového zakončenia sa nedostal. V 66. min vyslal strelu spoza obrancov Van Kessel. Kováč ale vytiahol dobrý zákrok a loptu vyrazil. V 78. min utiekol všetkým opäť Van Kessel, no z uhla nastrelil pravú žrď. Stretnutie uzavrel v predposlednej minúte Bero. V 89. min sa pekne otočil okolo obrancu hostí Malec. Kováč jeho nepríjemnú strelu iba vyrazil a vekom stále iba dorastenec poslal loptu do siete – 3:0.

[youtube]GnF6dThBdnc[/youtube]

Góly: 6. Rundič, 35. Van Kessel, 89. Bero

Žlté karty: 3. Hajradinovič, 77. Baéz – 13. Bakoš, 56. Lovás

Domáci: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Opatovský (64. Opatovský), Baéz Hajradinovič – Van Kessel (82. Bero), Holúbek (85. Holúbek), Simon

Hostia: P. Kováč – Lupták, Kružliak, Nosek, Maslo (84. Szöke) – Nagy, Bartoš (76. Serečin) – Almaský (46. Lovás), Ďubek, Zreľák – Tawamba

Rozhodovali: R. Weiss – Somoláni, Ferenc