Aktuality - archiv 15.10.2013

Trenčania nazbierali šestnásť "repre" štartov

Tomáš Malec si otvoril gólový účet u Ivan Galáda, Adrián Chovan s nulou proti Španielom

Až sedem našich futbalistov nastúpilo počas ostatných dní v reprezentačnom drese. Dokopy nazbierali šestnásť reprezentačných štartov. Mládežnícke výbery do 19 a 21 rokov odohrali viacero zápasov a hráči AS Trenčín patrili k oporám.

Reprezentácia do 21 rokov pod vedením trénera Ivana Galáda odohrala dva kvalifikačné zápasy o postup na európsky šampionát svojej vekovej kategórie. V Škótsku prehrala 1:2, keď sa o jediný presný zásah postaral Tomáš Malec. V Senci zvíťazila nad Luxemburskom 3:0. Potešiteľné je, že všetci traja nominovaní futbalisti zasiahli do oboch zápasov. Róbert Mazáň absolvoval plnú stoosemdesiatminútovú porciu. Malec sa však vrátil so zranením. 

Výber do 19 rokov sa predstavil na kvalitne obsadenom turnaji v Maďarsku. V nominácií trénera Milana Malatinského figurovala štvorica našich hráčov. Adrián Chovan, Matúš Bero, Marco Mičko a Roman Sábler zasiahli do zápasov s Maďarskom (0:2), Španielskom (0:0) a Portugalskom (1:3). Práve v stretnutí so Španielmi bol v bránke Chovan a zapísal si cennú nulu.

V druhej polovici mesiaca (22. a 24. októbra) odohrá výber Slovenska do 16 rokov prípravné zápasy proti rovesníkom z Čiernej Hory. Do nominácie sa prepracovala dvojica Martin Šulek - Patrik Grman. Brankárov bude mať pod palcom Roman Hodál.

V nominácií na záver kvalifikačných bojov o svetový šampionát v Brazílií pôvodne figuroval aj Samuel Štefánik. Kreatívny stredopoliar však napokon proti Grécku a Lotyšsku nenastúpil. Dôvodom bolo zranenie, ktoré si priniesol z holandskej ligy. 

REPREZENTÁCIA - do 21 rokov
Škótsko - Slovensko 2:1 - Róbert Mazáň a Stanislav Lobotka hrali celý zápas. Tomáš Malec nastúpil v 46. min a strelil gól.

Slovensko - Luxembursko 3:0 - Róbert Mazáň hral celý zápas, Stanislav Lobotka hral do 57. min a dostal žltú kartu, Tomáš Malec hral do 68. min. 

REPREZENTÁCIA - do 19 rokov
Maďarsko - Slovensko 2:0 - Adrián Chovan odchytal celá zápas, Matúš Bero a Marco Mičko hrali celý zápas, Roman Sabler nastúpil v 73. min.

Španielsko - Slovensko 0:0 - Adrián Chovan odchytal celý zápas, Matúš Bero hral celý zápas, Marco Mičko nastúpil v 90. min a Roman Sabler nehral.

Portugalsko - Slovensko 3:1 - Matúš Bero hral celý zápas, Marco Mičko nastúpil v 46. min a Roman Sabler v 76. min, Adrián Chovan nechytal.

Autor: mj
Rozpis zápasov
20:00 Zabrze
Európska liga, 2. predkolo, 26.7.2018
Górnik Zabrze - AS Trenčín
1:1 Myjava
Európska liga, 1. predkolo, 19.7.2018
AS Trenčín - FK Budučnost Podgorica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 20.7.2018

Zápas v Nitre odložený, proti Ružomberku a Seredi v nedeľu

Únia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaci orgán Fortuna ligy odložila na pondelok...

ASTV 20.7.2018

ASTV: Zostrih z odvetného zápasu proti Podgorici

ASTV vám prináša zostrih z odvetného zápasu 1. predkola Európskej ligy UEFA AS Trenčín -...

ASTV 20.7.2018

ASTV: Tlačová konferencia po odvetnom zápase proti Podgorici

ASTV vám prináša tlačové konferencie trénerov Zorana Govedaricu a Ricarda...

A-tím 20.7.2018

Po remíze v odvete postup cez Podgoricu

AS Trenčín postúpil do 2. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019, keď vo štvrtkovej odvete úvodného...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak  aegon