Zápasy - archiv 6.7.2012

V generálke na ligu prehra so Slováckom

1. FC Slovácko - AS Trenčín 3:1 (2:0)

V poslednom zápase prípravy pred začiatkom Corgoň ligy sme nestačili na Slovácko. Neďalekému súperovi z Uherského Hradišťa sme podľahli 1:3 (0:2), keď sa o náš jediný úspech postaral strelou z pokutového kopu Peter Mazan.

Po dobrom vstupe do zápasu sme si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, ale šance sme nedokázali využiť. V 22. min prišiel rýchly brejk súpera do otvorenej obrany. Kovář sa ocitol sám pred Volešákom a poslal Slovácko do vedenia – 1:0. Po druhý raz sme inkasovali štyri minúty pred prestávkou, keď sa po rohovom kope presadil kapitán domácich Trousil.

Ani úvod druhej polovice stretnutia nebol z našej strany vydarený, keď súper mal niekoľko gólových príležitostí. Jednu z nich v 47. min využil na strelenie tretieho gólu Došek. Po viacerých striedaniach sme zvýšili aktivitu a niekoľkokrát sme ohrozili bránu súpera. Výsledkom toho bol gól Petra Mazana z pokutového kopu. V druhej polovici druhej časti stretnutia mohli znížiť rozdiel skóre Lobotka a Mazan, ale neuspeli. Zápas sa tak skončil dvojgólovou prehrou AS.

Góly: 29. Kovář, 41. Trousil, 47. Došek – 70. Mazan (11 m)

Hostia: Volešák – Mondek (55. Ramón), Godál, Kleščík, Mazáň (55. Morong) – Baéz (55. Lobotka) – Mazan (78. Frimmel), Štefánik, Díaz, Holúbek – Depetris (63. Malec)

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...