Aktuality - archiv 17.6.2012

ZŠ Novomeského druhá v Školskom pohári SFZ

Mladíci pod vedením Vladimíra Cifraniča získali pre svoju školu 2000 eur

Futbalisti AS Trenčín v drese ZŠ Novomeského obsadili na nedávnom Školskom pohári žiakov druhú priečku, keď v nitrianskom finále podľahli ZŠ Kornela Mahra z Trnavy (0:6). Mladíci pod vedením Vladimíra Cifraniča získali pre svoju školu 2000 eur.

Záverečný finálový turnaj za účasti 32 tímov, 320 nádejných futbalistov a slovenského reprezentanta Miroslava Stocha bol vyvrcholením celoročného zápolenia. Do súťaže organizovanej Slovenským futbalovým zväzom v spolupráci s ministerstvom školstva za zapojilo spolu 1044 chlapčenských a 398 dievčenských družstiev z celého Slovenska.

Mladí Trenčania obsadili na finálovom turnaji v základnej C-skupine druhú priečku. Zdolali ZŠ Sv. Michala Levice (8:0), ZŠ Nejedlého Spišská Nová Ves (2:1) a prehrali s Rohožníkom (3:4). Vo štvrťfinále si bez väčších problémov poradili so ZŠ Pribinova Zlaté Moravce (6:0) a v semifinále pokorili po boji aj ZŠ s MŠ Školská Žilina (3:2). Vo finále prišla už spomenutá prehra.

Školský pohár si pod patronát zobral prezident SFZ Ján Kováčik, ktorý už na úvodnej tlačovej konferencii v auguste minulého roka uviedol: "Je to prvý veľký projekt zo strategického plánu, ktorý si vytýčil SFZ do roku 2014. Dlhodobo to bude moja srdcová záležitosť a verím, že už túto sezónu uvidíme v telocvičniach a na trávnikoch budúcich reprezentantov a reprezentantky Slovenska."