Aktuality - archiv 1.6.2009

Po výhre v poslednom kole konečné 2. miesto v 1. lige

DAC Dunajská Streda B - AS Trenčín 0:2 (0:0)

Na posledný zápas sezóny cestovali futbalisti AS do Dunajskej Stredy. Predchádzajúce dve stretnutia týchto súperov sa niesli jednoznačne v réžii Trenčanov – doma vyhrali 10:0, na Žitnom ostrove 5:0. Úlohu favorita zvládli aj do tretice. Ani víťazstvo 2:0 im ale na celkové prvenstvo v súťaži nestačilo.

Trenčania vedeli, že jedine víťazstvo im otvára teoretickú šancu na postup. Damoklov meč visiaci nad ich hlavami akoby im počas väčšiny zápasu zväzoval nohy i mysle. V 13. minúte sa po spolupráci Kubíka s Hlohovským dostal k lopte Lukšík, mieril ale nad. V 20. minúte sa ocitol vo vnútri pokutového územia vo výhodnom postavení Kubík, vystrelil však nedôrazne. V 35. minúte sa vydal Hlohovský individuálne oproti Minárovi. Po tom čo obišiel aj dunajskostredského brankára, zastavil jeho pokus jeden z obrancov domácich.

Krátko po zmene strán prišiel z lavičky AS ofenzívny signál. Najskôr Báez a Kleščík uvoľnili miesta Godálovi s Ererosom a neskôr sa na ihrisko dostal aj Adi striedajúci Gergela. Čakanie na Trenčiansky gól trvalo až do 72. minúty. František Kubík sa presadil zblízka presnou strelou – 0:1. O štyri minúty neskôr sa zapísal do streleckej listiny aj Sebastian Ereros. V neprehľadnej situácii v 16-tke sa zorientoval najrýchlejšie a z uhla stanovil výsledok na konečných 0:2. Keďže naplno bodoval aj Inter v Michalovciach, Trenčania skončili v konečnom hodnotení druhí.

DAC Dunajská Streda B – AS Trenčín 0:2 (0:0)

DAC: Minár – Koiš, Egri (86. Kosár), Radványi, Kiss – Bartalos (54. Hoška), Lelkes, Németh (63. Habenicht)– Brunczvik – Bognár

Trenčín: Volešák – Kleščík (54. Godál), Ševela, Križko, Peciar – Báez (54. Ereros), Knapp, Lukšík, Gergel (77. Adi) – Hlohovský, Kubík

góly: 72. Kubík, 76. Ereros

rozhodovali: Straka - Chládek, Kubačka,