Zápasy - archiv 27.5.2011

Po víťazstve nad Borussiou do semifinále, čaká Botafogo

Copa Amsterdam: AS Trenčín – Borussia Dortmund 2:0 a AS Trenčín - Ajax Amsterdam 0:3

Mladí futbalisti AS Trenčín sú najväčším prekvapením prestížneho turnaja do 19 rokov Copa Amsterdam. Po víťazstve nad brazílskym Cruzeiro EC zdolali v druhom vystúpení v základnej skupine nemeckú Borussiu Dortmund 2:0 (0:0) a postúpili do semifinále. V záverečnom zápase prvej časti turnaja podľahli domácemu Ajaxu Amsterdam 0:3 (0:1). Po druhom mieste v základnej skupine narazíme v nedeľu v boji o finále na brazílske Botafogo (13.00 h).

Trenčania začali smelšie ako v piatok proti Brazílčanom a počas celého stretnutia hrali sebavedomejšie. Napriek tomu šance neprichádzali. Po necelej štvrťhodine mieril tesne vedľa Mondek. Tesne pred odchodom do šatní poslal loptu do siete Malec, ale rozhodca gól pre postavenie mimo hry právom neuznal. V 36. min zápasu prišla ďalšia krídelná akcia v podaní Mondeka. V pokutovom území našiel Štefánika a ten rutinérsky zakončil – 1:0. Už o minútu neskôr hlavičkoval nebezpečne Malec. Borussia hrala tvrdo, ale vyložené šance na vyrovnanie si nevypracovala. Naopak, približne päť minút pred záverečným hvizdom vystrihol efektné nožničky Salinas. Záverečné slovo patrilo pravdepodobne najlepšiemu na ihrisku Mondekovi. V prvej šanci neuspel, ale pri druhom pokuse obišiel obrancu a k bližšej žrdi skóroval.

Ajax vstúpil do súboja proti AS ofenzívne. Vytvoril si niekoľko šancí, ale dobre chytajúci Bajza mužstvo podržal. Po sérii nepresností sa dostali do šancí aj naši hráči, ale neboli tak efektívni, ako v predchádzajúcich dvoch súbojoch. Aktivita priniesla domácim ešte do prestávky prvý gól. Napriek zlepšenej hre AS v druhej dvadsaťpäťminútovke prišli ďalšie dva góly lepšieho Ajaxu.

AS Trenčín – Borussia Dortmund 2:0 (0:0) VIDEO
Góly: 36. Štefánik, 50. Mondek
Zostava AS: Bajza – Pilát, Szabó, Múdry, Holúbek – Ďuriška, Salinas, Štefánik - Mondek, Malec, Lobotka (40. Puček)

AS Trenčín – Ajax Amsterdam 0:3 (0:1)
Zostava AS: Bajza – Pilát, Ranko, Szabó, Holúbek – Ďuriška (41. Lobotka), Kyselica (26. Malec), Salinas – Morong (15. Štefánik), Puček (40. Bezák), Mondek