Zápasy - archiv 8.11.2010

V príprave vydreté víťazstvo proti Malajzii

AS Trenčín - Malajzia "21" 2:1 (0:0)

Počas týždňa pred domácim ligovým zápasom proti LAFC Lučenec sme si na prípravný zápas pozvali reprezentáciu Malajzie do 21 rokov dlhodobo sa pripravujúcu na Slovensku. Hoci sa súper ujal vedenia, zverenci trénera Adriána Guľu po góloch Jorgeho Salinasa a Tomáša Maleca otočili výsledok vo svoj prospech (2:1). V zostave AS sa po dlhšej pauze zavinenej zranením a operáciou objavil spomenutý Salinas. Príležitosť dostali aj dvaja dorastenci - stredopoliar Lukáš Ďuriška a obranca Roland Szabó.

Prevaha bola od úvodných minút na strane AS. Už v 5. min našiel Ševela krížnou prihrávkou Čögleya, ten poslal prízemný center do pokutového územia, ale hosťujúci brankár pred Malecom zachránil. O chvíľu sa individuálne uvoľnil Mišák. V pokutovom území našiel Holúbka, ktorého hlavička mierila iba do rúk gólmana Malajzie. Aktívny Mišak sa v polovici prvého polčasu dostal k dorážke. Loptu však zastavil obranca hostí ešte pred bránkovou čiarou. Hostia sa zamerali najmä na brejkové situácie a po prvý raz pohrozili po necelej polhodine hry. Bin Mat mieril spoza šestnástky vedľa. V závere prvého polčasu poslal tvrdú strelu približne z 35 metrov tesne nad Valla.

Úvod druhého polčasu patril nečakane Malajzii. Šemrinec v 56. min bravúrne zlikvidoval tvrdú strelu Sivanesana. O tri minúty však už nestačil na brejkovú akciu hostí a Bin Mat otvoril skóre stretnutia. Následne sa hra presunula pred pokutové územie hostí. Mazán z diaľky a Malec hlavou neuspeli. V 72. min ale našiel Hlohovský skvelou prihrávkou Salinasa a navrátilec do zostavy vyrovnal. O víťazstve AS rozhodol pár minút pred záverečným hvizdom Malec, ktorý loptu doslova pretlačil za brankára Malajzie.

Góly: 72. Salinas, 86. Malec - 59. Bin Mat

Domáci: Šemrinec - Čögley, Godál, Ševela (46. Szabó), Valla (64. Adi) - Báez (46. Ďuriška) - Mazán (64. Hlohovský), Štefánik (64. Salinas), Holúbek - Mišák (64. Depetris) - Malec

Hostia: Bin Roslan - Wan Nor, Bin Saidin, Bin Nazri, Che Hashim - Faisal - Devandran (36. Bin Mat), Sivanesan, Bin Shukur, Bin Wan - Ibrahim

Rozhodovali: Cifrík - Sluk, Žákech

Divákov: 100

ASTV 29.3.2024

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...