A-tím 19.10.2024

Niké liga | Druhé víťazstvo v sezóne prišlo proti Skalici

Mužstvo okolo kapitána Damiána Bariša si pripísalo druhú výhru v aktuálnom ligovom ročníku, kedy na domácej pôde zdolalo Skalicu 2:1. Všetky góly padli v druhom polčase. Góly AS strelili Ibrahim a Emeka, za hostí už len korigoval stav Černek.
2:1 (0:0)
11. kolo, 15:30
AS Trenčín - MFK Skalica

AS Trenčín | Katič - Pavek, Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek - Bariš - Hájovský (71. Djerlek), Ibrahim (90.+4 Bagin) - Suleiman (68. Donkor), Emeka, Uchegbu (90. Šefčík)

MFK Skalica | Junas - Krčík, Podhorin, Kopas, Černek - Mášik (68. Hradecky), Nagy - Matejov (55. Fábry), Alves (55. Vlasko), Morong (68. Gaži) - Leginus (83. Yao)

Góly: 49. Ibrahim, 56. Emeka - 67. Černek

ŽK: Suleiman, Emeka, Ibrahim, Donkor, Bariš - Junas, Vlasko, Kopas

Rozhodovali: Ziemba - Vass, Straka

Diváci: 984

Komentár

Už v 3.minúte sa po našej chybe v defenzíve dostal do vyloženej šance hosťujúci Leginus. Katič však vynikajúcim zákrokom podržal svoje mužstvo. Od tohto momentu sme prebrali opraty prvého dejstva do svojich rúk. V 22. minúte centroval do vápna mladý Pavek. Jeho loptu si našiel Emeka, no jeho hlavičku brankár hostí vytesnil mimo troch žrdí. O tri minúty na to sa predral cez troch hráčov Uchegbu, no Hájovskému zakončenie nesadlo. V 38. minúte sa pekne uvoľnil Ibrahim. Jeho strelu na bližšiu žrď reflexívne vyrazil brankár hostí Junas.  Vstup do druhého polčasu nám vyšiel na výbornú. V 49. minúte otvoril skóre s prispením teču od brániaceho hráča Ibrahim. Vedenie sme zdvojnásobili o sedem minút neskôr, keď Uchegbu naservíroval loptu Emekovi - 2:0. Od tohto momentu však zápasovú iniciatívu prebral súper. V 67. minúte hostia zahrali dlhý aut. Prvé zakončenie Katič chytil, no na Černekovu dorážku už bol prikrátky - 2:1. V 84. minúte si na center z rohového kopu najlepšie naskočil Podhorín. Loptu smerujúcu do siete však bravúrne vyhlavičkoval dobre stojaci Holúbek. Už v nadstavenom čase nás po strele Krčíka opäť podržal Katič. Pri následnom Podhorínovom zakončení ho zastúpil na bránkovej čiare Pavek.

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy staršieho dorastu proti FK Pohronie (1:0).