Aktuálne 22.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 19.5.2024 - DIEVČATÁ

V nedeľu 19.5.2024 ukončili sezónu dvoma zápasmi v Žiline dievčatá do 12 rokov.

Staršie minižiačky U12

Prvý zápas odohrali hráčky proti Žiline. Od začiatku udávali naše dievčatá tempo hry a svoj náskok každou štvrtinou navyšovali. Po finálnom klaksóne sa tak mohli tešiť z výhry.

V druhom stretnutí ich čakali súperky z Vrábľov. Prvý polčas bol v znení našich protivníčok, ktoré viedli 32:25. V tretej časti hry naše hráčky dokázali vyrovnať na 41:41 a všetko sa rozhodovalo až v poslednej štvrtine. V tej to naše hráčky skutočne zvali do svojich rúk a nekompromisne svoj náskok zvyšovali, keď túto časť hry vyhrali 15:3 a mohli sa tak v poslednom zápase sezóny tešiť z vybojovanej výhry.

• BKM Žilina - BK AS Trenčín 39:71

Body AS: Ivanová 22, Bánesová 17, Ďurechová 10, Dedíková 8, Lackovičová 6, Jozeková 6, Marčoková 2.

• BK Vráble - BK AS Trenčín 44:56

Body AS: Ivanová 19, Bánesová 14, Dedíková 7, Jozeková 6, Helíková 4, Ďurechová 2, Marčoková 2, Lackovičová 2.

Simona Seifertová - asistentka AS

"Dievčatá cez víkend odohrali dva kvalitné zápasy. V prvom proti Žiline nám dlhšie trvalo rozbehnúť sa. Posledný zápas sme s nimi vyhrali o 50, no teraz sme nedokázali odskočiť na viac ako 15 bodov. Po druhom polčase sa to zmenilo. Dievčatá si začali užívať basketbal, robili presne to, čo všetky vedia a to, čo sa naučili za celú sezónu. Vybiehali do rýchlych protiútokov, prihrávali si, kvalitne bránili a povzbudzovali sa. Miestami prišla zlá prihrávka, zbytočné fauly alebo nedorozumenie na ihrisku, no však svetlých momentov bolo viac čomu nasvedčuje aj skóre. Po zápasoch sme boli ako trénerky neskutočne hrdé na dievčatá."

Anna Šoltésová - trénerka AS

"Pred zápasom proti Vrábľom sme dievčatám vraveli, že ak budú plniť všetky pokyny, hrať zodpovedne a bojovať o každú loptu môžu v zápase pomýšľať na víťazstvo. Súper si v úvode vytvoril osem bodový náskok, ktorý si udržiaval počas celého prvého polčasu. Dievčatá hrali naozaj zodpovedne, dobre bránili, a tým súperkám nedovolili vytvoriť si vyšší bodový náskok. Do druhého polčasu išli dievčatá s tým, že zápas idú vyhrať. Baby hrali zodpovedne, odvážne a užívali si hru. Kôš po koši sme sa súperkám približovali a do poslednej štvrtiny sme išli za vyrovnaného stavu. V obrane sme získali veľa ľahkých lôpt, čo sme vedeli využiť na založenie rýchlych protiútokov. Tým sme si dokázali postupne vytvoriť pohodlný náskok a zápas dotiahli do víťazného konca. Dievčatám patrí obrovská gratulácia a pochvala za predvedený výkon. Ako trénerky sme na nich veľmi hrdé."