This is my sen

„This is my sen“ je turnaj pre hráčov kategórie U11. Hrá sa v jarnom termíne na hlavnom ihrisku štadióna na Sihoti v Trenčíne a je jedným z najlepšie obsadených turnajov tejto vekovej kategórie nielen na Slovensku. Jeho prvý ročník v roku 2015 vyhral domáci AS Trenčín. V rovnakom roku sa na Sihoti predstavil aj Ajax Amsterdam, Ferencváros Budapešť a Slavia Praha. Druhý ročník turnaja obohatia okrem iných aj West Ham United, Wisla Krakow, Zaglebie Lubin a opäť maďarský Ferencváros.

Názov turnaja nesie dnes nezabudnuteľný výrok odchovanca trenčianskeho futbalu Stanislava Lobotku vypovedaný po príchode do Ajaxu Amsterdam – This is my sen. Presne tak. Každý jeden z chlapcov, ktorí sa predstavujú na Sihoti, majú svoj sen. Sen stať sa raz veľkým futbalistom. Krok za krokom k nemu kráčajú a zdolávajú jednu prekážku za druhou.

Žiadame všetky tímy o dodržiavanie pravidiel. Predídeme tak nedorozumeniam, poškodeniu zdravia zúčastnených alebo materiálnym škodám.

Zodpovedné osoby za tímy sú tréneri jednotlivých družstiev, prípadne vedúci mužstiev uvedení na súpiskách. Týmto osobám bude vydané označenie, povoľujúce vstup do vnútorných priestorov štadióna, vrátane priestorov VIP.

Rodičom nie je povolený vstup do šatní tímov a ani na hraciu plochu. Toto pravidlo žiadame striktne dodržať. Organizátor turnaja je pripravení riešiť problémy razantne a hneď v zárodku.

Žiadame presné dodržiavanie časového harmonogramu nástupov na zápasy. Stretnutia na všetkých troch ihriskách začínajú zvukovým signálom prostredníctvom rozhlasu a signálom taktiež končia. Nečaká sa na ukončenie rozohraných akcií. V prípade nenastúpenia tímu na zápas neexistuje žiadna čakacia doba. Výsledok stretnutia bude skontumovaný.

V šatni budú pripravené minerálne vody pre každého hráča. V prípade potreby si ďalšie fľaše môžete vyžiada vo VIP priestoroch.

Strava bude vydávaná v stane za tribúnou v priestoroch bufetu. Časový rozpis obedov je na strane bulletinu pri časovom rozpise zápasov.

V sobotu predpoludním je pripravené pre všetky tímy fotografovanie. Tréneri sa dohodnú s určenou osobou na čase fotenia. Najlepšie pred prvým alebo po prvom vystúpení na turnaji.

Na ihriskách umiestnených na kraji plochy sa koučuje z bočnej strany ihriska. Na strednom ihrisku spoza vlastnej bránky. Tímy, ktoré sú v rozpise zápasov uvedené prvé, hrajú na strane bližšej k tribúne a majú výkop.

Jedným zo sponzorov turnaja je reštaurácia McDonald´s. Počas turnaja poskytne v sobotu večeru pre všetky tímy. Je ale potrebné sa do priestorov reštaurácie dostaviť individuálnou dopravou. Je potrebné sa dohodnúť na čase príchodu do reštaurácie s organizátormi turnaja.

Prosíme všetky tímy, aby sa zúčastnili slávnostného otvorenia turnaja, záverečného ceremoniálu a vyhlasovania výsledkov.

Termín turnaja / Date: 2. a 3. apríla 2016
Štart prvého hracieho dňa (prvý zápas / first day game start): 2. apríla 2016 o 9.30 h

Štart druhého hracieho dňa (prvý zápas / second day game start): 3. apríla 2016 o 8.30 h

Oficiálne otvorenie turnaja / Official ceremony: 2. apríla 2016 o 10.30 h

Vyhlásenie výsledkov / Medal ceremony: 3. apríla 2016 o 14.30 h

Dejisko turnaja / Venue: Mestský futbalový štadión na Sihoti, Mládežnícka 1, 911 01 Trenčín

Hrací povrch / Ground: umelá tráva / artifficial grasss

Počet účastníkov: 16 družstiev, 5 krajín / 16 teams, 5 countries

Systém turnaja / System of tournament: každý s každým jeden zápas / each team play with all teams

Hrací čas / Game lenght: 18 minút / 18 minutes

Počet hráčov na ihrisku / Number of players: 6 + 1, striedanie hokejovým spôsobom, maximálne 13 hráčov na súpiske mužstva / free substituting, max 13 players in team

Hracia lopta, bránka / Ball, goals: lopta veľkosť 4, bránka 5x2 m / ball size 4, goals 5x2 meters

Brankár rozohráva loptu rukou, keď si loptu položí na zem, lopta je v hre. Nesmie vykopávať ani vyhadzovať cez polovicu ihriska pri zahrávaní (v prípade porušenia tohto pravidla nasleduje nepriamy voľný kop z polovice ihriska). Brankár nemôže chytať do ruky „malú domov“. V prípade porušenia tohto pravidla sa kope nepriamy kop z hranice pokutového územia.

Auty sa zahrávajú rukami, vzdialenosť pri trestných kopoch je 5 m. Pokutový kop 9 m. Všetky trestné kopy sú nepriame. Tri body výhra, jeden bod remíza, nula bodov prehra.

O poradí v tabuľke rozhoduje: počet bodov, vzájomný zápas, gólový rozdiel, vyšší počet strelených gólov.

V prípade udelenia červenej karty je hráč vylúčený na 2 minúty, mužstvo hrá 2 minúty 5 + 1, vylúčený hráč nemôže ďalej pokračovať v zápase, v prípade udelenia žltej karty (napomenutie) hráč nie je vylúčený.

Každé družstvo má zabezpečené minerálky a počas oboch dní obedy.

Goalkeeper is not allowed to catch by hands the pass from teammate (undirect kick). Goalkeeper is not allowed to kick the ball just from the hands behind own half (after putting ball on ground, game is open and the goalkeeper automatically becomes another player in the field). Throw-ins are played in by hands. Penalty shoot from 9 metres, distance from free kicks – 5 meters. All free kicks are undirect (is not allowed to score direct).

Decides rules: 3 points win, 1 point draw - 1. Points, 2. Mutual match, 3. Goals difference, 4. More goals scored

Penalties: Red card – team is playing 2 min with 5+1, player is not allowed continue in match, Yelow card – warning, player can play

Refreshment: Lunch provided for the players and coaches (Friday and Saturday) + refreshment for coaches in VIP room. For parents and spectators bufet available in the area of stadium.

Ďalšie informácie / Contact: Miroslav Karas (0915 070 048, miroslav.karas@astrencin.sk)

Aegon  adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  VRM  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  MM Transped  Machunka  Metanova  R-Trans slovlak  wsm