A-tím 28.4.2018

Víťazstvo na ihrisku DAC s výrazným podpisom Šemrinca

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča potvrdili skvelú formu na ihriskách súperov. Po triumfoch na trávnikoch MŠK Žilina a Slovana Bratislava si priviezli plný počet bodov aj z Dunajskej Stredy. Domáci DAC 1904 zdolali 3:0 (2:0) zásluhou gólov Jakuba Paura, Antonia Manceho a Hamzu Čatakoviča.
0:3 (0:2)
29. kolo, 14:45
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín

DAC 1904 Dunajská Streda | Macej – Huk, Šatka, Záhumenský (46. Herc) – Živkovič, Ljubičič, Simon (79. Mervo), Davis – Bayo, Vida (59. Divkovič)

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Šulek, Kleščík, Skovajsa – El Mahdioui – Ubbink, Paur (88. Van Arnhem) – Gong (71. Beridze), Mance (80. Čatakovič), Azango

Góly: 28. Paur, 33. Mance, 90.+4 Čatakovič

Žlté karty: 29. Huk, 77. Divkovič – 50. Šulek, 59. Ubbink, 60. Paur, 81. Šemrinec, 84. Čögley

Rozhodovali: Hrčka – Weiss, Ádám

Diváci: 8886

Komentár

Úvodných desať minút patrilo domácim futbalistom. Prvú veľkú šancu mal už v 6. min dunajskostredský útočník Bayo. Sám zoči-voči Šemrincovi nevyzrel na nášho brankára. Postupom času sme preberali iniciatívu a držali loptu stále viac na svojich kopačkách. V 28. min sme udreli gólovo. Presný center El Mahdiouiho zakončil hlavou presne Paur – 1:0. Domácich inkasovaný gól zaskočil a AS o päť minút skórovalo aj druhýkrát. Ubbink vysunul do čistej šance Manceho a ten sám pred brankárom Macejom nezaváhal – 2:0. Domáci hráči mali do konca polčasu dve príležitosti na strelenie kontaktného gólu. V 43. min najskôr Kalmár z 25 metrov delovkou opečiatkoval iba brvno Šemrincovej bránky a v nadstavenom čase prvého dejstva kapitán domácich Ljubičič z bezprostrednej blízkosti hlavičkou nechal vyniknúť nášho brankára.

Domáci začali aktívne aj druhý polčas. Veľkú príležitosť mal v 54. min opäť Ljubičič, no jeho strelu zblízka vyrazil Šemrinec na roh, keď ešte predtým zasiahol skvele pri rohovom kope. V ďalšom priebehu zápasu sa hra vyrovnala, hralo sa v dobrom tempe. Zápas bol pre divákov zaujímavý aj napriek tomu, že mužstvá si dlhé minúty čistú streleckú príležitosť nevypracovali. V poslednej minúte nadstaveného času sa uvoľnil v domácej šestnástke striedajúci Čatakovič – 3:0.

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

ASTV 22.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).