A-tím 29.10.2017

Domáca prehra proti Spartaku Trnava

Zverenci trénerskej dvojice Roman Marčok – Vladimír Cifranič prehrali v zápase 14. kola Fortuna ligy proti Spartaku Trnava 1:2 (0:0). O jediný gól AS sa postaral Ricky van Haaren.
1:2 (0:0)
14. kolo, 17:00
AS Trenčín vs FC Spartak Trnava

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Paur (77. Mance), van Haaren, Ubbink (62. Gong), Beridze (40. Čögley) - Janga

FC Spartak Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Sloboda, Pehlivan – Čanturišvili (90. Janso), VlaskO (73. Greššák), Jirka (89. Lukič) – Egho

Góly: 68. Van Haaren – 49. Egho, 58. Čanturišvili

Žlté karty: 19. Beridze, 25. Skovajsa, 76. Čögley – 38. Pehlivan, 40. Jirka

Červená karta: 36. Kleščík

Rozhodovali: Marhefka – Slyško, Pozor

Diváci: 3042

Komentár

Stretli sa dva tímy, ktoré mali v uplynulých týždňoch skvelú formu. My sme vyhrali posledných šesť a Trnava dokonca sedem ligových zápasov. V prvom polčase sa hral síce rýchly futbal, ale chýbali mu vyložené gólové šance. Pri jednej z nich sa k lopte nedostal Van Haaren ani dobiehajúci Beridze. V 36. min unikol našej defenzíve Egho. Pred šestnástkou ho fauloval Kleščík a po váhaní ho hlavný rozhodca Marhefka poslal predčasne pod sprchy. Do konca polčasu sa hral už iba opatrný futbal.

Trnava početnú výhodu využila krátko po prestávke. Egho si narazil loptu s Pehlivanom a bez problémov prekonal Šemrinca. O šesť minút mohlo byť ešte horšie. Šemrinec urobil chybu na hranici šestnástky, ale Čanturišvili netrafil prázdnu bránu. Gruzínsky legionár si chuť napravil neskôr. Kadlec zostal v 58. min voľný v pokutovom území. Nevystrelil, ale našiel ešte lepšie postaveného Čanturišviliho. Ten síce svoj pokus poslal do žrde, ale odrazenú loptu aj s dávkou šťastia dotlačil do siete – 2:0. AS sa však nevzdalo. V 68. min vyskúšal šťastie z veľkej diaľky Van Haaren a lopta z jeho kopačky doplachtila za chrbát prekvapeného Vantrubu – 1:2. O šesť minúty mal vyrovnanie na kopačke kanonier Janga. Jeho pokus vyrazil Vantruba a hostia loptu následne odvrátili do bezpečia na rohový kop. Aj šesť minút pred koncom mal vyrovnanie na hlave Janga, ale tesne minul priestor brány. V záverečnej minúte sa vyrovnať nepodarilo ani striedajúcemu Mancemu, ktorý sa otočil na hranici veľkého vápna. Jeho strela však smerovala vysoko nad bránu.

ASTV: Cifranič a Kleščík o rozhodnutí odložiť zápas proti Michalovciam

ASTV vám prináša rozhovory s trénerom Vladimírom Cifraničom a...

Aktuálne 18.11.2017

O termíne zápasu proti Michalovciam rozhodne ÚLK v utorok

Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 medzi MFK Zemplín...

ASTV: Lukáš Skovajsa pred zápasom proti Michalovciam

ASTV vám prináša rozhovor s Lukášom Skovajsom pred zápasom 16. kola Fortuna ligy proti...

ASTV 16.11.2017

ASTV: Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca október, Vailing víťazom za september

ASTV vám prináša októbrovú edíciu ankety o najkrajší...