A-tím 12.8.2017

Tretí zápas bez plného bodového zisku v rade

Zverenci trénera Martina Ševelu nevyhrali tretí zápas v rade. Na domácom ihrisku remizovali s FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0). Jediný gól AS Trenčín strelil Lukáš Skovajsa.
1:1 (1:0)
4. kolo, 19:00
AS Trenčín vs Železiarne Podbrezová

AS Trenčín: Chovan – Kleščík, Šalata, Skovajsa, Julien – Paur (65. Van Haaren), El Mahdioui, Zubairu – Beridze, Janga (74. Mance), Gong (17. Kvocera)

Železiarne Podbrezová: M. Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Migaľa (86. Bilič), Kupčík – Viazanko, K. Kuzma (66. Leško), Válovčan – Bernadina (58. Mikuš)

Góly: 39. Skovajsa – 69. Leško

Žlté karty: 13. Djordjevič, 26. Migaľa, 90. M. Kuciak

Rozhodovali: Somoláni – Slyško, Súkeníková

Diváci: 2181

Komentár

Začali sme aktívnejšie ako hosťujúce mužstvo. Už v 3. min si loptu spracoval Gong a vyslal prízemnú strelu tesne vedľa pravej žrde Kuciakovej brány. Zaujímavo vyzeral aj rohový kop, po ktorom z rohu šestnástky preveril pozornosť gólmana Podbrezovej Skovajsa. Prišlo však len sedemnásť minút a ihrisko pre zranenie opustil Gong. Hostia veľa futbalového umu smerom dopredu neukázali a hráči AS nedokázali nájsť účinný recept na pozornú obranu železiarov. Preto sa na Sihoti hral len veľmi priemerný futbal. So záverom polčasu sa kvalita predvádzanej hry znižovala a ťažisko sa spred brány Podbrezovej presunulo do stredu poľa. V 39. min Skovajsa zaskočil Kuciaka, keď loptu poslal do siete priamo z rohového kopu – 1:0. Ani to však obrazu hry nepomohlo.

Na začiatku druhého polčasu mohol gólovú poistku pridať Janga. Sám pred bránou neuspel dvakrát. Najskôr trafil brankára a z dorážky prestrelil brvno. O tri minúty nemal presnú mušku z hranice šestnástky Kvocera. V 62. min mohol skóre navýšiť opäť Janga. Jeho hlavička po mäkučkom centri Kleščíka nemala presnosť. O dve minúty to bol opäť kapitán Kleščík, ktorý našiel Beridzeho. Ten však z vnútra veľkého vápna nedokázal v dobrej pozícii namieriť presne. Následne prízemný center Djordeviča hosťujúci Mikuš poslal hlavičkou tesne vedľa pravej žrde. V 69. min už bolo vyrovnané. Priamy kop Leška si nešťastným zákrokom zrazil Chovan do vlastnej siete. V 73. min mohlo byť ešte horšie. Válovčan mohol zakončiť sám, hľadal však Mikuša, ktorý na loptu nedočiahol. Desať minút pred koncom nebol úspešný ani tretí Kleščíkov center. Beridze v miernom záklone nedokázal zakončiť presne.

Fotogaléria z MikulAS Cupu 2017

Fotogaléria Petra Kapustu z MikulAS Cupu 2017.

ASTV 15.12.2017

Piate víťazstvo Hodžovej na MikulAS Cupe

AS Trenčín s podporou partnerov klubu pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl spod...